נדחתה עתירת האופוזיציה לזיופים בבחירות 2017

ידיעות כלליות
מחבר:הסתדרות המורים
18:54 14/07/2021

בית הדין דחה את עתירת האופוזיציה שטענה לזיופים בבחירות 2017

בית הדין הפנימי של הסתדרות המורים, בהובלת השופט בדימוס שמואל צור, החליט על דחיית הערעור באופן מלא.

נזכיר כי בשנת 2017 קיימה הסתדרות המורים בחירות. בשונה מבעבר, ביוזמת מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, הוחלט למנות את השופט בדימוס, יעקב שמעוני וסגנו, עו"ד איתן הברמן בראש ועדת הבחירות. כמו כן הוחלט לראשונה גם לשכור חברה חיצונית לניהול הבחירות.
השופט צור כתב בהחלטה: "בכך ביקשה הסתדרות המורים להעניק צביון של אובייקטיביות ומקצועיות לעיצוב מתכונת מערכת הבחירות".

בהחלטה שפורסמה היום, פוסל בית הדין טענה אחר טענה וקובע כי טענות סיעת נח"ל, שנבדקו היטב, אינן מצביעות על אי סדרים או ליקויים בהליך הבחירות.

באשר לטענת סיעת נח"ל על שיבושים במגזר הערבי, כותב השופט צור: "טענות אלו היו טענות כלליות שבוססו על מידע חלקי, על שמועות ועל השערות".

באשר לטענות בעניין שינוע פתקי ההצבעה כתב השופט: "אין כל אינדיקציה לפגם שנפל".

באשר לסרטון שהופץ בשנית גם במערכת הבחירות האחרונה, המציג שריפת קלפיות, קבע בית המשפט כי לא התקבלה כל הוכחה כי מדובר בסרטון מיום הבחירות. יתרה מכך , הסרטון נשלח לבדיקה של המכון הפורנזי והתקבל עבורו דו"ח הקובע כי הסרטון אינו קשור לבחירות בהסתדרות המורים וכי פתק ההצבעה הושתל בו".

באשר לטענה כי במהלך הבחירות והדיונים בעתירה נהגה הוועדה וההסתדרות במשוא פנים – קבע בית המשפט כי מדובר בטענה משוללת מכל בסיס. כך נכתב בהחלטה: "הסתדרות המורים הרחיקה עצמה בצורה מכוונת מניהול ענייני הבחירות. באותו אופן ועל פי אותה מדיניות, החליטה הסתדרות המורים כי ביצוע הבחירות יעשה על ידי חברה חיצונית, זאת בניגוד למציאות שהייתה קיימת בעבר".
מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד: "הדרך לא פעם ארוכה, אבל כשהצדק והאמת מנחים – מגיעים לנחלה. מיום כניסתי לתפקיד, אני פועלת במטרה לשקם את תדמית הסתדרות המורים ומעמד עובדי ההוראה בישראל. להנהיג את האיגוד שלנו בשקיפות, יושרה ומנהל תקין. לצערי, ישנם גורמים פוליטיים מבית, שסירבו לקבל את החלטת הבוחר וגררו את הסתדרות המורים למסע של הכפשות.
האמת יצאה לאור וכעת עלינו להמשיך בעשייה ולהביא את ההישגים והסכם השכר הטוב ביותר עבור חברי הסתדרות המורים".

 

פסק דין – חלק 1

פסק דין – חלק 2