לובי מה חדש

חדשות ועדכונים

חדשות ועדכונים

כאן תוכלו להתעדכן בכל מה שחדש

לחדשות ועדכונים

חדשות אחרונות

מו"מ על הסכם שכר חדש

19:14 28/11/2021
המחבר:הסתדרות המורים
קטגוריה: ידיעות כלליות

עובדי הוראה יקרים,

 

אני שמחה לבשר לכם שבשעה טובה המשא ומתן על הסכם השכר החדש, ייפתח כבר בחודש ינואר 2022 – כך סוכם בפגישה שקיימתי בשבוע שעבר עם הממונה על השכר באוצר וצוותו.

עוד סוכם כי לקראת הדיונים, אחרי חנוכה, אסייר יחד עם נציגי האוצר במוסדות החינוך הרגיל והמיוחד ונפגיש את אנשי האוצר, לראשונה, עם אנשי החינוך שלנו בשטח.

זה יהיה המקום שלכם להשמיע, להציג את המורכבויות, האתגרים והבעיות שעימן אתם מתמודדים. כל זאת כדי שנגבש הסכם שכר מיטבי שייתן מענה הן לתגמול הראוי לעבודתכם הקשה והן לתנאי העבודה שלעיתים רבות אינם מתכתבים עם מעמד עובדי ההוראה ומערכת חינוך מתקדמת.

בנוסף, ברצוני לעדכן אתכם בהישג תקדימי להסתדרות המורים – הגענו להסדר עם האוצר על מכסות פרישה מוקדמת לפני גיל 60, לשש השנים הקרובות (משנת תשפ"ב עד תשפ"ז כולל). בכל שנה יוכלו לפרוש 1800 עובדי הוראה. ההסדר קובע כי יינתנו 400 מכסות פרישה מטעמי בריאות וכן 1400 מכסות פרישה, של עו"ה לפני גיל 60 שיקבלו מענקי פרישה וחודשי הסתגלות.

כל מי שיאושר במסגרת המכסות, ידע זאת לפני סיום שנת הלימודים ולא כפי שהורגלנו במשך שנים, לחכות ל-31 באוגוסט כשהמערכת כבר סגורה. עובדי הוראה מגיל 60, יוכלו לפרוש מרצון כבעבר.

חברות וחברים, כידוע לכם, שנות הקורונה והטלטלות התכופות במערכת הפוליטית, הציבו בפנינו אתגרים ומאבקים רבים יום יומיים. גורמים רבים ניסו לפגוע בשכרם ובתנאי העסקתם של עובדות ועובדי ההוראה, אולם נלחמנו בכך יום יום, שעה שעה – וברוך השם עמדנו במשימה מורכבת זאת.

אני מודה לכם על התמיכה שאני מקבלת מכם וכולי תקווה שבקרוב אוכל לבשר על הסכם השכר המיוחל.

עד אז אני מבקשת לאחל לכם ולבני משפחותיכם בריאות איתנה וחג חנוכה שמח.

 

בברכה,

יפה בן דויד

מזכ"לית הסתדרות המורים

הנחיות הקבינט בנוגע לשבים מחו"ל

13:17 28/11/2021
המחבר:הסתדרות המורים
קטגוריה: ידיעות כלליות

לכבוד

ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון

שרת החינוך

משרד החינוך

 

שלום רב,

הנדון: הנחיות הקבינט בנוגע לשבים מחו"ל

בהמשך לשיחתנו הטלפונית הריני להבהיר, כי מהבוקר וללא הפסקה, פונים אליי מנהלי בתי ספר יסודיים, חט"ב וחט"ע. הם חסרי אונים מול הנחיות קבינט הקורונה החדשות בנוגע לשבים מחו"ל. המנהלים מלינים שאין להם פתרון להיעדרויות המרובות הצפויות של עובדי ההוראה, שהזמינו מראש חופשות בחו"ל טרם כניסת ההנחיות שאושרו אמש בקבינט. כפי שאת יודעת, גם בשגרה אין מספיק ממלאי מקום שיחליפו את עובדי ההוראה שעתידים לשהות בבידוד בעת חזרתם מחו"ל בחופשת החנוכה.

אבקשך לפעול מול ראש הממשלה בבקשה להחריג את עובדי ההוראה מההחלטה להיכנס לבידוד לשלושה/שבעה ימים לשבים, או לחילופין לאפשר לעובדי הוראה ללמד מרחוק עד לקבלת תשובה של בדיקת PCR שלילית בהתאם לדרישות.

כידוע, עובדי הוראה אינם יכולים לצאת לחופשה בחו"ל במהלך שנת הלימודים ולכן הם מזמינים זמן רב מראש את חופשתם במועדים האפשריים בלוח החופשות השנתי. עובדי הוראה רבים הזמינו חופשה טרם החלטת קבינט הקורונה להטיל סנקציות על השבים מחול, אם הם ידרשו להיכנס לבידוד בתי ספר רבים לא יוכלו להיפתח כיון שיהיה מחסור רב בעובדי הוראה.

לאור זאת אבקשך לפעול יחד עם ראש הממשלה, מר נפתלי בנט, לייצר פתרון שיאפשר למערכת החינוך להמשיך לפעול או להחריג עובדי הוראה שהזמינו את חופשתם לפני כניסת ההנחיות החדשות לתוקף.

מצפה לתשובתך בהקדם.

בכבוד רב,

יפה בן דויד

מזכ"לית הסתדרות המורים

צפו בראיון שקיימתי באולפן ynet:

גננות לא תבצענה חלוקת ערכות בדיקה

11:05 28/11/2021
המחבר:הסתדרות המורים
קטגוריה: ידיעות כלליות

לכבוד

ציבור הגננות

 

הובא לידיעתי כי בימים אלה, נשלחו אליכן ערכות בדיקה אנטיגן המגיעות בתפזורת והנכן נדרשות להכין ערכה מסודרת לכל ילד ולחלקן.

לתשומת לבכן, בהנחיות שפורסמו על ידי משרד החינוך, נאמן קורונה גנים רשותי, הוא הגורם שעליו מוטלת החובה והאחריות,  בכל הקשור להכנה וחלוקת ערכות הבדיקה.

כלומר גננות יקרות, פעולות אלו הן בתחום אחריות הרשות המקומית ולא באחריותכן.

בהתאם לכך, הודענו למשרד החינוך, כי הגננות לא תבצענה חלוקת ערכות הבדיקה.

הנכן מתבקשות להישמע להוראות הסתדרות המורים שנועדו להגן עליכן.

מכתב לאורנה פז מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי

בברכה

ענת דדון

יו"ר המחלקה לגננות

 

 

 

העתק:

יפה בן דויד – מזכ"לית

יו"ר הסניפים

לחדשות ועדכונים

סניפים

רוצים לדעת עוד על מה שחדש בסניף שלכם ?

אירועים קרובים בסניפים

07 Dec

כנס עו"ה חדשים ומתמחים סניף אשדוד

עובדי הוראה יקרים, הנכם מוזמנים לכנס לעובדי הוראה חדשים ומתמחים. יום שלישי 7.12.21 שעה 15:00 בסניף הסתדרות המורים באשדוד. רח' דרך ארץ 1 בואו לשמוע ולהכיר את זכויותיכם. בכנס תקבלו תשובות לכל השאלות! שלכם ולמענכם, לריסה למשוב יו"ר סניף אשדוד הסתדרות...

12 Dec

ערב הצדעה לעובדי ההוראה במחוז דרום

ערב הצדעה לעובדי הוראה במחוז דרום. עם ארוחת ערב ומופע של בניה ברבי. יום ראשון 12.12.21 אולמי דוריה 20:00 – ארוחת ערב סביב שולחנות 21:15 בניה ברבי כרטיסים במחיר 100 ₪ ניתן לרכוש...

בלוג המזכ"לית

בלוג המזכ"לית

יפה בן דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים

לבלוג המזכ"לית

פוסטים אחרונים

חנוכה שמח

13:54 28/11/2021

יום המחנך תשפ"ב

10:00 23/11/2021

חג סיגד שמח

13:13 03/11/2021

יום הולדתו של הנביא מוחמד

13:13 19/10/2021

יום השנה לרצח יצחק רבין

13:13 18/10/2021

חודש המודעות לסרטן השד

13:13 05/10/2021