חזרה ללימודים

מידע מקצועי
מחבר:הסתדרות המורים
00:00 14/05/2020

שאלות ותשובות – חזרה ללימודים

בתקופה המבלבלת וחסרת הוודאות שאנו חווים כעת, הרשת מלאה במידע מטעה שמופץ על ידי גורמים בעלי אינטרסים, אנו ממליצים להישמע רק לגורמים המוסמכים. התשובות במסמך זה מגובות ומוסמכות וכמו כל פרסום רשמי של הסתדרות המורים, מופיעות גם באתר האינטרנט.

שימו לב, כל התשובות במסמך זה תקפות ליום 14.5.20 בשעה 12:00 ועד לקבלת מידע אחר.

 

 1. כיצד יש לנהוג במצב בו עובד ההוראה/בן משפחה שנמצא בקבוצת סיכון או בעל מחלות רקע?

  משרד הבריאות מגדיר את קבוצות הסיכון לפי קריטריונים רפואיים. עובד הוראה/בן משפחתו שגר עמו, שמצוי בקבוצת סיכון ע"פ הגדרת משרד הבריאות, עליו להמציא אישור מחלה מרופא המשפחה.

  את האישור יש להעביר למנהל/ת המוסד ולאחר אישור משרד החינוך תוזן היעדרות ע"ח ימי המחלה שצבר.

 2. האם נשים בהריון מוגדרות כקבוצת הסיכון?

  משרד הבריאות מגדיר את קבוצות הסיכון לפי קריטריונים רפואיים, בשלב זה הוגדר שהריון לא נכלל בקבוצות הסיכון ולכן, על פי משרד הבריאות אין מניעה לנשים בהריון להגיע לעבודתם. יחד עם זאת, אם קיים קושי או יש בעיה פרטנית ניתן לפנות לרופא המשפחה ולהתייעץ איתו ובכל מקרה לפעול ע"פ הנחיותיו.

 3. קיבלתי אישור מחלה מרופא, האם הוא יתקבל בתקופה זו?

  ימי המחלה שניתנים ע"י גורם רפואי מכובדים כרגיל ע"פ החוק. בכל מקרה שבו נאמר אחרת, יש לפנות להסתדרות המורים לטיפול פרטני בדוא"ל [email protected]

 4. אני בקבוצת סיכון/בחופשת מחלה ונגמרים לי ימי המחלה, מה עליי לעשות?

  כמו בימי שגרה, הסתדרות המורים תסייע בטיפול פרטני מול משרד החינוך. יש לפנות לדוא"ל [email protected] לקבלת מענה.

 5. מה עלי לעשות אם יש לי ילדים קטנים שאינם נמצאים במסגרות ואין מי שישמור עליהם?

  מזכ"לית הסתדרות המורים פנתה למשרד החינוך בנוגע להורים לילדים קטנים, שאין להם פתרון לילדים בשעות הלימודים וביקשה שהמשרד יתגמש עד למציאת פתרונות. במקביל, פנתה המזכ"לית לראשי רשויות שיסייעו בפתיחת מסגרות חלופיות (שמרטפיות) לילדי עובדי ההוראה, בדומה לפתרונות שהקימו עבור ילדי צוותי הרפואה. ואכן חלק מראשי הרשויות נענו לבקשתנו ופתחו שמרטפיות.

  אנא בדקו במקום מגוריכם, אם נפתחו מסגרות מסוג זה. באשר לשאר ההורים, שלהם אין עדיין מענה, המזכ"לית נמצאת בשיח מתמיד ויומיומי עם משרד החינוך כדי שימצא פתרון הולם. משרד החינוך מודע לבעיה זו וער למורכבות שלהאנא עדכנו את מנהלי בתי הספר על מצבכם מדי יום.

 6. ביום החופשי שלי השנה אני לומד לתואר שני, מה עלי לעשות?

  מזכ"לית הסתדרות המורים פנתה למשרד החינוך בנושא לימודים לתואר במכללות להוראה. משרד החינוך פנה למכללות בבקשה להתחיל את הלמידה המקוונת החל משעה 14:00 כך שלא תתקיים פגיעה בלימודים של עובדי ההוראה.

 7. אחוז המשרה שלי הוא חלקי ועליי ללמד 15 שעות פרונטליות. המנהל דורש ממני ללמד 20 שעות על חשבון שעות שהייה ופרטני, האם תקין?

  דרישה זו פסולה, אינה לגיטימית ולכן על עובד ההוראהלפנות למנהל/ת בית הספר ולהציג מסמך זה. במקרה שלא ניתן מענה, יש לפנות באופן פרטני להסתדרות המורים בדוא"ל [email protected]

 8. הרשות בעיר עבודתי שובתת, מה עליי לעשות?

  היות והמעסיק הוא משרד החינוך שממשיך לעבוד כרגיל, עליך להגיע לבית הספר ולעבוד ע"פ הנחיות המעסיק.

אנו בהסתדרות המורים נמשיך לשמור על זכויותיכם ונעדכן אתכם בכל התפתחות

הסתדרות המורים – הבית של עובדי ההוראה בישראל