אין שינוי בהנחיות המעסיק – משרד החינוך

מידע מקצועי
מחבר:מנהל מערכת
00:00 23/04/2020

אנשי חינוך יקרים,

ברצוני להודות לכם על העבודה הקשה, על שעות העבודה הרבות שאותן אתם משקיעים בהכנת מערכי שיעורים, בשיחות עם תלמידים והורים, בשיעורים בזום ובכל אמצעי דיגיטלי אחר. זה עולם חדש עבור כולנו ואתם מתמודדים עם הלמידה מרחוק באופן מעורר השראה.

אני מודעת לקשיים הרבים שנלווים לתקופה, אך אין ספק שהחשיבות של הלמידה מרחוק היא עצומה. היא שומרת על שיגרה של התלמידים, מאפשרת להם מפגש וירטואלי עם בני כיתתם ומייצרת יציבות.

בימים אלו העבודה נעשית על פי מתווה שקבע משרד החינוך, אני מעריכה את המאמצים שאתם עושים על מנת לעמוד ביעדי המשרד ולספק לתלמידים סביבת למידה אטרקטיבית וחדשנית.

אין ספק כי אתם נמצאים היום בקו החזית של ההתמודדות עם משבר הקורונה. אתם אלה שמאפשרים פינה של שפיות בעולם שהתהפך. על כך אני מצדיעה לכם.

הריני להבהיר כי אין שינוי בהנחיות המעסיק – משרד החינוך (המתווה מיום 16.4.20) לפיו יש להמשיך בלמידה מרחוק. עמדתנו לא השתנתה והיא עומדת בעינה – על עבודה משלמים.

ליבי עם ההורים. אין ספק שרבים מהם מתקשים מאוד והם יזדקקו לסיוע במהלך הקיץ. אולם הפתרון לצורך של המשק וההורים לא עובר דרך ריסוק מעמדם של עובדי ההוראה ותנאי עבודתם. על משרד האוצר למצוא תקציב ולהפעיל את בית הספר של הקיץ. מורים וגננות שירצו לעבוד כפי שעשו בשנים עברו – יעבדו ויקבלו תשלום נוסף.

אני מבקשת להודות לכל מי שתמך בי וחיזק אותי בימים האחרונים, זה לא מובן מאליו. ועל כך תודתי האישית העמוקה, אמשיך להיות גב איתן עבור כל עובדי ההוראה בישראל ואצא למאבק נגד כל מי שפוגע בכבודכם ובעבודת הקודש שאתם עושים.

שלכם,

יפה בן דויד

מזכ"לית הסתדרות המורים