בפתח החוברת
בפתח החוברת

בפתח החוברת

 

החוברת הפותחת את שנת התשס"ו מוקדשת להנחלת סיפורי המקרא, הסיפור המכונן של עם ישראל, לילדי ישראל.

בכתבה הפותחת את העיון בהנחלת סיפורי המקרא לילדי הגן, אנו מביאים לקוראים תיזה העוסקת בשינוי שחל בדימויו של התנ"ך כמקור לעיצובה של התרבות בישראל.

הדברים לקוחים מספרו של פרופ' אליעזר שביד "הפילוסופיה של התנ"ך כיסוד התרבות בישראל" (2004). בהקדמה לספר מציג אליעזר שביד, חתן פרס ישראל, מגדולי החוקרים של מחשבת ישראל, את מעמדו של התנ"ך בתוכנית הלימודים של בית הספר העברי בארץ ישראל ואת התערערות מעמדו בעידן הפוסט מודרני ופוסט ציוני. ניתוח העומק של שביד מאיר את עינינו המתבוננות בכאב בפיחות שחל בדור הבנים והנכדים בכל הנוגע לאהבת ספר הספרים במגזר החילוני.

ד"ר דינה פרגון-קדוש מרכזת מסלול גיל רך במכללת חמדת הדרום עוסקת בהוראת המקרא בגני ממ"ד. נורית לוי, גננת ראיינה חמש גננות מגנים "חילוניים" על אודות השקפתן בהנחלת סיפורי המקרא לילדי הגן, זאת במסגרת עבודה לתואר שני שיש בה תובנות מעניינות. מיכל אונגר ממכללת ירושלים לבנות מתארת קטע ממהלך שעור תורה של סטודנטית לתלמידי כיתה ב ומגלה את החשיבה הפילוסופית של הילדים.

סבינה שביד מרצה לאמנות ונורית יובל סופרת ומאיירת, כותבות על שילוב תמונות אמנות בהוראת התנ"ך. סבינה מכוונת דבריה למורים ולהכשרת מורים ונורית יובל כותבת על מאיירים ואיורים של סיפורי המקרא המעובדים לילדים צעירים.

מדור דרכי הוראה נפתח במאמר של רות לוי, מורה למקרא ודרכי הוראתו במכללת לוינסקי. היא עוסקת במפגש של הילדים עם ספר התנ"ך השלם כמושג וכערך ואף ממליצה על דרכים לבצע מפגש כזה. לימור עוז סטודנטית בוגרת שנה ג' במכללת לוינסקי חולקת את הפרויקט שלה בנושא סיפורי יוסף ואחיו הלכה ומעשה עם ילדי הגן.

מפקחת גני ממ"ד בירושלים מלכה מיכלסון ואפרת סרברו מנהלת מרכז מוסיקה בעכו כותבות על שילוב אמנויות בהוראת סיפורי המקרא בגן הילדים.

מדורינו הקבועים בייצוג מצומצם מדור אומפ - האגודה הישראלית ובמחלקה לגננות.

לסיום, אנו שולחים ברכות  לקוראינו לפתיחת שנת לימודים מסודרת ומוצלחת ולשנה

יותר טובה.

מרים סנפיר

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
13/11/2019
מוקד "מודעות"
8
11/11/2019
החל מהיום כל ההשתלמויות תתקיימנה ...
8
7/11/2019
פתח את שנת הלימודים במגוון קורסים חדשים
8
5/11/2019
אני שמחה לעדכן אתכן
8
5/11/2019
טופס בקשה למלגה
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד