פילים במקום טילים, ילדי הוד-ה
פילים במקום טילים, ילדי הוד-ה

 

לתת מכל הלב

אני רוצה לשתף אתכם ביוזמה שעיקרה נתינה לזולת.

בתחילת השנה פתחתי את אסיפת ההורים בגן בדגשים בהם אתמקד השנה, ביניהם, היסוד המארגן שעליו אשים דגש במהלך השנה: "נתינה כדרך חיים".

במהלך השנה אני מבקשת להתמקד במושגים כגון נתינה, אכפתיות, אהבה, כבוד ותשומת-לב. כמו כן ביקשתי את עזרת ההורים בתהליך מכיוון שאני רואה אותם כחלק מחוליה בשרשרת: הילדים, ההורים, הגננת ואחר-כך הרחבת המעגל לאנחנו והקהילה.

בחופשת סוכות שמעתי כמו כולם במהדורות החדשות על טילי הקאסם שנוחתים מדי יום על שדרות וגורמים לחרדה בקרב תושבי העיר ובעיקר בקרב הילדים לא יכולתי להשאר אדישה. יחד עם בני משפחתי החלטנו ליטול יוזמה מעשית ולארח בביתנו מספר ילדים למספר ימים. ומכאן התפתחו הדברים לפעילות גנית-עירונית שהנה ביטוי ממשי לערכים אותם אני מבקשת להטמיע ולחזק בקרב ילדי גני.

פניתי להורים של ילדי "גן חלמונית" בהוד-השרון על-מנת להציע להם שיתנדבו לארח בבתיהם ילדים משדרות. לשמחתי ההתגייסות הייתה כללית וחד-משמעית.

יצרתי קשר עם עיריית הוד-השרון ולשמחתי גם הם נענו ברצון. ארגונים נוספים התנדבו לתרום ולקחת חלק באירוח ילדי שדרות בהוד-השרון.

ההיענות הייתה מרשימה.

יותר ממאה ילדים המתגוררים בעיר שדרות התארחו ליומיים של פינוק בעיר הוד השרון. ילדי גני "גן חלמונית" והוריהם, קיבלו את ילדי שדרות בבלונים, סוכריות ובשלטים של ברוכים הבאים. ההתרגשות הייתה רבה! והיתה אווירה של אחדות אחים, הילדים נהנו ממיגוון פעילויות בבריכה, בסוכת קסמים ובספארי. בסיור המודרך בספארי ברמת-גן אמר אחד הילדים: "איזה כיף לראות פילים ולא לשמוע טילים". אף הסַפָּר האישי שלי הגיע מיוזמתו וביצע תספורות לילדים ואמותיהם. הסיסמה הייתה: "כשצחי מספר מצב הרוח משתפר".

תוצאה נלווית לאירוע הייתה יצירת קשר אישי עם גננת "גן תמר" משדרות. הסכמנו בינינו שהאירוח יהיה רק התחלה של ידידות נפלאה וקשר שימשך גם בימים טובים יותר. ילדי "גן חלמונית" ציירו ציורים וברכות לילדי "גן תמר" בשדרות. לאחר מספר ימים ילדי "גן תמר" משדרות והגננת יעל לוי שלחו מכתבי תודה! הם הודו על היום הקסום שחוו בהוד-השרון. הילדים שלחו לנו ציורים.

                                               

המפקחת: אירית עציון.

 

מי יתן ונמשיך לחזק זה את זה!

תודה לילדים להורים ולכל מי שתרם לימי הכיף.

שרק נדע ימים של שקט.

אילנה רובינשטיין

גננת "גן חלמונית"

הוד-השרון

 

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
16/09/2019
8
16/09/2019
בנוגע לסייעת השנייה בגני הילדים
8
16/09/2019
מתופעה לפיה גננות חוות אלימות מתלמידים
8
30/08/2019
על פי ההסכם בין הסתדרות המורים למשרד האוצר יופחת ...
8
29/08/2019
תודה לאלפים שהגיעו מכל רחבי הארץ. תודה לאלפים ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד