בפתח החוברת
בפתח החוברת

לגננות שטרם שלחו טפסי הרשמה לכינוס לגיל-הרך הזדרזו והרשמו.
הכינוס הוא גאוותנו הצלחתו תלוייה בכל גננת וגננת.
כל הגננות נפגשות בכינוס.
מאחלות לכן חופשת קיץ מוצלחת.
דקלה צדוק
וחברות המחלקה לגננות

בפתח החוברת

לקראת הכינוס לגיל הרך. אנו פותחים מדור מיוחד ובו: ראיונות אישיים עם מייסדות ומובילות בחינוך לגיל הרך: ד"ר נחמה ניר-יניב -  מפקחת מרכזת על גני-ילדים במשרד החינוך (1986-1973). מזל משאט-פניני -  מפקחת ארצית על גני-ילדים ממ"ד (1988-1950). דבורה ליפשיץ -  מייסדת המסלול הראשון לגיל הרך,שהוקם במכללת לוינסקי (1957). מלכה האס -  מייסדת גן-הילדים בקיבוץ שדה-אליהו (1942) מעצבת תורת גן.
כמו כן אנו מציגים קולאז' צילומים מהגן של נאוה ראובן בראשל"צ ומביאים מקבץ של חמישה-עשר תקצירי-הרצאות מתוך השפע והמגוון -  של הרצאות, סדנאות, סיורים ומופעים -  הצפויים למשתתפי הכינוס.
במדור עיון ומעש -  מאמר רחב יריעה של ד"ר קלודי טל הפותח צוהר לחקר המוח שנעשה בתינוקות בעשור האחרון -  וההשתמעויות הנגזרות ממנו לגבי מעורבות הורים ומחנכים בטיפוחם של תינוקות, פעוטות וילדים.
גדעון לוין -  משתף אותנו בדיון בשאלת המעורבות המשתתפת של הגננת במשחק הדרמטי בגן-הילדים. בחוברת זו אנו עוסקים בהכשרת גננות/מורות לגיל הרך. ד"ר יעל דיין מציגה סגנונות-הדרכה בעבודה מעשית של פדגוגיות -  במאמר המתבסס על מחקר הדוקטורט שלה. תמר אשר מחפשת את האני מאמין של הסטודנטית להכשרת מורים וחנה צימרמן מתייחסת לקשרים הדדיים בין הגננות המאמנות, לבין המכללות להכשרת מורים וגננות.
נושא השיוויוניות שנדון בחוברת הקודמת, זוכה להדים נוספים. מאמר תגובה של אירית עציון, למאמרן של נורית לוי-קולני והדסה שאול-שי (הד-הגן, אדר ב' תש"ס) ומאמר של שרה תאומים מעמדה של האשה ביהדות.
במדור דרכי עבודה -  התנסויותיהם של גננות וילדים בעולם הצומח.
והמאמר -  "עושים שבת" -  הצעות והמלצות של המפקחת דורית שרון בשיתוף צוות מוביל של גננות לנושא השבת בגישה פלורליסטית בגן-הילדים הממלכתי.
נורית יובל דנה בספרי ילדים בנושא השבת וענת לוי ממליצה על ספר הדרכה בתחום התנועה.
במדור רשמים ותגובות -  תגובתה של אפרת מור לרשימה של גדעון לוין "לא הייתי ברג'יו" (הד הגן ב' תש"סופרוייקט של סטודנטים במכללה לעיצוב בעקבות קורס שנתן אדריכל אריה פרנקו על עיצוב החלל בהשראת רג'יו.
ומדורינו הקבועים -  באגף לחינוך קדם-יסודי ובמחלקה לגננות.

מרים סנפיר

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
16/09/2019
8
16/09/2019
בנוגע לסייעת השנייה בגני הילדים
8
16/09/2019
מתופעה לפיה גננות חוות אלימות מתלמידים
8
30/08/2019
על פי ההסכם בין הסתדרות המורים למשרד האוצר יופחת ...
8
29/08/2019
תודה לאלפים שהגיעו מכל רחבי הארץ. תודה לאלפים ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד