מדוע הסתדרות המורים מחכה לרגע האחרון

פורום מורים

הוסף נושא חדש
מדוע הסתדרות המורים מחכה לרגע האחרון יהודה   | 08:54 1/05/2020
שלום אריה,
ברור לי שאתה לא אשם אבל אני באמת לא מצליח להבין את ההתנהלות הזאת של הסתדרות המורים. אנחנו נמצאים ביום ו בבוקר ועל פי כל האינדיקציות בתקשורת ביום א הלימודים צפויים להתחדש ואין שום מענה על שאלות בסיסיות.

1) אין שום התייחסות למורים בסיכון. איזה אישור הם נדרשים להביא, האם האישור צריך להיות מרופא משפחה או רופא תעסוקתי,מה בדיוק צריך להיות רשום באישור? האם מורים בסיכון שיקבלו אישור יהיו בחופש על חשבון ימי מחלה \יעבדו מהבית \יהיו בחלת, במקרה של חלת האם החלת יהיה גם בתקופת החופש הגדול? אם אתם מחכים לשישי בצהריים להוציא הנחיות על חזרה ביום ראשון מתי בדיוק המורים בסיכון אמורים ללכת לרופא לקבל את האישור?

2) אין התייחסות להורים לילדים בגן - על פי האינדיקציות בתקשורת ילדי הגן לא חוזרים ביום א, אם כך באמת יהיה מה האפשרויות של הורים לילדים בגן?אני קראתי בכל מיני מקומות שמנהלים דורשים ממורים לחזור לעבודה ולקחת בייביסיטר עבור הילדים, כדאי שבמשרד החינוך יקחו בחשבון שמדובר בבקשה שתוביל הרבה מורים להוציא ימי מחלה (בצדק) הרי שרק עלות הבייביסיטר גבוהה מהשכר היומי של חלק גדול מהמורים.

3) איך יתכן שהחזרה לגנים מסוכנת ולא מאושרת אבל החזרה לבתי ספר שיהיו בהם מאות תלמידים כן מאושרת?

אני קראתי הנחיות של מנהלים מבתי ספר שונים ובכל מקום יש הנחיות שונות, עושה רושם שיש בלאגן גדול וחוסר אחידות בין בתי הספר שככל הנראה נובע מכך שאין הוראות מסודרות מלמעלה.מנהלים מבקשים ממורים שלא מתכוונים להגיע ביום א לא לחכות לרגע האחרון ולהודיע על כך מראש כדי שיהיה ניתן להתכונן בהתאם אבל בזה שהסתדרות המורים לא מפרסמת הנחיות היא מייצרת מציאות שזה בדיוק מה שיהיה בה. כל עוד אין הנחיות מורים לא בטוחים מה הם הולכים לעשות ביום א, וככל שההנחיות יצאו מאוחר יותר כך ההחלטות שלהם יתקבלו במועד שקרוב יותר למועד החזרה ללימודים.

ההייתי מצפה שהסתדרות המורים תעמוד על כך שגם אם מתקבלת החלטה על החזרת הלימודים תינתן תקופה של כמה ימים להתארגנות.

האם היום בוודאות יהיו הנחיות?
לפנייתך arie, מנהל הפורום   | 13:54 1/05/2020
הוסף נושא חדש
חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
31/05/2020
פנינו אתמול לשרי הבריאות והחינוך עקב עלייה מדאיגה ...
8
21/05/2020
מנהלים ועובדי הוראה יקרים, יש לפעול ברוח מכתב ...
8
20/05/2020
תגובת קרנות ההשתלמות תכתבה בתוכנית "האזרח ...
8
20/05/2020
* פתיחת שערים בבתי ספר
* שעות נוספות
* ...
8
20/05/2020
עכשיו גם בוואטסאפ
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד