הסתדרות המורים: עובדי הוראה אינם סלקטורים במועדון

הסתדרות המורים: עובדי הוראה אינם סלקטורים במועדון

13/01/2019
הסתדרות המורים: עובדי הוראה אינם סלקטורים במועדון

 

 

רגע לפני שהתפזרה הכנסת עלתה להצבעה בקריאה טרומית הצעת חוק שיזמה ח"כ בן ארי המבקשת לקבוע כי עובדי ועובדות הוראה יפעלו על מנת למנוע כניסה של תלמידים שלא חוסנו לכותלי מוסד חינוכי.

בתגובה להצעת החוק הודיעה היום הסתדרות המורים כי מדובר בחקיקה פופוליסטית שתפגע בעובדי ועובדות ההוראה ולא תאפשר להם לבצע את עבודתם החינוכית. "מורים אינם סלקטורים" מסרו בהסתדרות המורים. "סוגיית החיסונים אינה נוגעת ואינה צריכה לגעת בעובדי ועובדות ההוראה. עובדי ועובדות ההוראה תפקידם לחנך וכל ניסיון להטיל עליהם משימות ואחריות בתחומים אחרים יפגעו בחינוך ילדי ישראל."

 

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד הודיעה בתגובה להצעת החוק כי "הסתדרות המורים בראשותי מתנגדת להצעת החוק של ח"כ בן ארי שתעלה היום להצבעה. מדובר בעוד אחת מהצעות החוק המבקשות להטיל אחריות נוספת על עובדי ועובדות ההוראה ולמנוע מהם לבצע את שליחותם - חינוך ילדי ישראל. חיסון ילדי ישראל הוא נושא חשוב אך אין להטיל את האחריות ליישומו על עובדי ועובדות ההוראה. אני שמחה לראות כי כבר כעת ישנם חברי וחברות כנסת שמבינים זאת ופועלים לעצור את הצעת החוק הזאת. עם זאת אני מודיעה כי היה והצעת החוק במתכונתה הנוכחית תעבור אנו לא נהסס להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו כולל עתירה לבג"צ כדי למנוע את הפגיעה בעובדי ועובדות ההוראה".

 

יש לציין כי כבר החוק נותן מענה לנושא, משום שהוא מסמיך את רופא המחוז לנקוט בצעדים למניעת גישה של בלתי מחוסנים למוסדות חינוך.

 

כפי שכבר קרה בשבועות האחרונים בנספר ישובים בארץ.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
23/10/2019
כל עובדי ההוראה מחויבים בהגשת תוכנית עבודה שנתית ...
8
23/10/2019
בקרות תקן (רב תחומית)
8
10/10/2019
80 שנה לפתיחת מלחמת העולם השנייה
8
3/10/2019
הנחיות לעובדי הוראה
8
23/09/2019
מענה רחב ועשיר לכל הגמלאים
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד