קצבת נכות

קצבת נכות


 

עמית שאינו מסוגל לעבוד בעבודתו או בכל עבודה אחרת המתאימה לו לפי השכלתו, הכשרתו או ניסיונו בתקופה של למעלה מ-90 ימים רצופים, יהיה זכאי לקצבת נכות.

קצבת הנכות תשולם במלואה (לנכות מלאה) או בחלקה (לנכות חלקית) החל מהיום ה-61 או מהיום הראשון (אם קיים כיסוי לנכות כפולה) ועד תום תקופת הנכות, אך לא יותר מגיל הפרישה בתוכנית הפנסיה.

בעת תשלום קצבת הנכות תמשיך הקרן לשלם דמי גמולים שוטפים שיתווספו לחיסכון לקצבת זיקנה, כך שבהגיע נכה לגיל הפרישה הוא יהיה זכאי לקצבת זיקנה על-פי הסכום שנצבר בתוכנית.

הסדר קצבת נכות מתפתחת
הסדר זה מאפשר לך להגדיל את קצבת הנכות, מרגע קבלתה, בשיעור שנתי של 2%, ובכך להתחקות אחר התפתחות השכר המייצגת. הבחירה באפשרות זו קיימת בכל אחד ממסלולי הביטוח בקרן.

הסדר ויתור על כיסוי ביטוחי לעמית החל מגיל 60
במידה והגעת לגיל 60 הסדר זה מאפשר לך לוותר על כיסוי ביטוחי לנכות ו/או לשאירים. לצורך כך, יש למלא הצהרה מתאימה. לתשומת ליבך כי במידה ותרצה להחיל כיסוי ביטוחי לאחר תקופת הויתור, תחול תקופת אכשרה מחדש וזכויותיך ייקבעו בעת החלת הכיסוי.

שחרור מתשלום דמי גמולים
בכל תקופת תשלום קצבת הנכות, הקרן תמשיך להפקיד דמי גמולים לחשבונו של העמית והחיסכון של העמית לגיל פרישה ימשיך לגדול בהתאמה.           

נכה סיעודי
נכה שהוכר כסיעודי בהתאם להגדרות התקנון יהיה זכאי ל-133% מקצבת הנכות ולא יותר מ- 100%מהשכר הקובע שלו.

נכה חלקי
נכה חלקי רשאי לשמור על הכיסוי הביטוחי למשך תקופה של עד 24 חודשים, על ידי הפקדה של דמי סיכון יחסיים.

הסדר קצבת נכות כפולה
הסדר זה מאפשר לך לקבל קצבת נכות כפולה במועד התשלום הראשון לקצבת נכות, עבור שני חודשי הקצבה הראשונים היות וקצבת הנכות בקרן משולמת החל מהיום ה-61 לקרות האירוע ואילך. הסדר זה קיים כברירת מחדל בחשבונך אולם באפשרותך לוותר עליו בכל עת.

 

למידע נוסף אודות תוכנית הפנסיה >>>

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
30/07/2020
"אם הליקויים לא יתוקנו, לא נפתח את שנת ...
8
29/07/2020
היום התפרסמה התכנית, שנת הלימודים תשפ"א, ...
8
27/07/2020
מגוון מרתונים לצוות עובדי הוראה
8
19/07/2020
אנו כואבים את מותה של הגננת היקרה, שלווה זלפריינד ...
8
17/07/2020
שלווה הייתה גננת מוערכת בגני הדר, פתח תקווה, ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד