הכנסת טלפונים חכמים לכיתות.

הכנסת טלפונים חכמים לכיתות.

2/01/2018

                                   

 

 

לכבוד:

מר שמואל אבואב

מנכ"ל משרד החינוך

ירושלים

 

הנדון: הכנסת טלפונים חכמים לכיתות.

 

ידידי שלום רב,

חדשות לבקרים אנו נאלצים להתמודד עם מיני רעיונות חדשים, כפי שקראנו הבוקר ב"ידיעות אחרונות", על הכנסת טלפונים חכמים לכתות. עמדת משרד החינוך בשנים האחרונות כללה איסור הכנסת טלפונים חכמים לשיעורים על מנת שלא להפריע למהלך השיעור. אין חולק על כך כי מדובר בנושא מורכב שמהווה אתגר גדול עבורנו כאנשי חינוך.

אני מבקשת להבהיר כי הסתדרות המורים תתנגד נחרצות לאישור גורף להכנסת טלפונים חכמים לשיעורים. בימים אלו בהם אנו מתמודדים מדי יום עם אירועי אלימות ותקיפת עובדי הוראה, אשר חלק נכבד מהם נובע מהתנהלות סביב הטלפונים ושימוש שלילי בהם, אנו מוצאים לנכון להביע את עמדתנו בנושא זה.

אנו מבינים ונשקול להסכים הכנסת טלפונים חכמים לתלמידי חטיבות הביניים, שיכולים להבחין בין עיקר לתפל ולנצל את הטלפון כאמצעי טכנולוגי תומך ומעודד למידה, אולם לגני הילדים ולתלמידי בתי הספר היסודיים – נתנגד בכל תוקף.

דמיין לעצמך מורה בכיתה של 40 תלמידים בכיתה ב' או ג' שכולם אוחזים בטלפון חכם, גולשים באינטרנט, מתכתבים בווטסאפ, מצלמים אותה, מעלים לסנאפצ'ט בתוספת שפם או קרניים, מה יתחולל ברגעים שלאחר מכן בכיתה? האם ניתן יהיה להעביר את החומר הלימודי? האם המורה תרצה להעביר את החומר הלימודי? כמשרד, איך תנחה אותה להמשיך לפעול? באווירה שבה בזמן שיעור עולים מאות סטטוסים לרשתות החברתיות, מצולמות, נשלחות מאות תמונות בזמן השיעור והתלמידים מתכתבים באופן חופשי – אי אפשר ללמד.

לאור העובדה שסוגיות אלו מורכבות ומעסיקות את מערכות החינוך בעולם כולו, אני מציעה גם ללמוד מה קורה במקומות אחרים וגם להקשיב לרעשי השטח שהחלו לעלות בשנה האחרונה בקרב קבוצות הורים, דוגמת "תנו לגדול בשקט" – קבוצת הורים בהוד השרון שמבקשת לחולל שינוי וקוראת להורים לשלוח את ילדיהם לבתי הספר עם טלפונים 'טיפשים'. לא הגיוני שילדים בבית ספר יסודי, שלמרבה המזל טרם התמכרו למסכים, מערכת החינוך תכפה עליהם להצטייד בטלפונים חכמים. 

נקודה נוספת, שאני תוהה לגביה – בשביל מה הוחלט על תלבושת אחידה אם יותר להשתמש בטלפון חכם ? הרי זה יהפוך לסמל סטטוס חדש ויעמיק את הפערים החברתיים כבר מכיתה א'. איפה המסר החינוכי שהמשרד עמל עליו על שוויון הזדמנויות וביטול הפערים בתוך מוסדות הלימוד?

נבקש להיות שותפים בהחלטה האם וכיצד להכניס טלפונים חכמים לכתות הלימוד.

 

 בברכה, 

יפה בן דויד

מזכ"לית הסתדרות המורים

 

העתקים:

מר גד דיעי, מ"מ מזכ"לית הסתדרות המורים ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי.

יו"ר סניפים ובעלי תפקידים, הסתדרות המורים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
8
9/09/2020
אבקשכן להקפיד בזמן מחלה להודיע למפקחת הישירה שלכן ...
8
9/09/2020
מידע וטפסים לעובדי הוראה בסיכון פורסם בפורטל
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד