מזכ"לית הסתדרות המורים קוראת למפכ"ל המשטרה לגבש נהלים במקרים של כניסת שוטרים לשטח בית ספר.

מזכ"לית הסתדרות המורים קוראת למפכ"ל המשטרה לגבש נהלים במקרים של כניסת שוטרים לשטח בית ספר.

5/12/2017

 

בעקבות תקרית אלימה שהתרחשה היום בירושלים פנתה יפה בן דויד למפכ"ל המשטרה 

 

הסתדרות המורים תקיים מחר בבוקר אסיפת הסברה למורי בית ספר מקיף בית צפאפא, שבה נלקח מורה לחקירה במשטרה בעקבות תלונה של אחד האבות על הכאת תלמיד. מעדויות של מורים שהגיעו לידי הסתדרות המורים עולה כי המשטרה נהגה בגסות כשהוציאה את המורה משטח בית הספר כשהוא מובל באזיקים לניידת מול כלל תלמידי ומורי בית הספר.  

 

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד שגרה מכתב למפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, שבו היא מבקשת לגבש נהלים ברורים ודרך נאותה להתנהלות שוטרים בתוך בתי ספר. בן דויד: "יש דרך להוציא מורה מבית הספר. יש דרך שהורים יביעו מחאה כנגד התנהלות של מורים. אבל במדינה שלנו לא יתכן ששוטרים ינהגו באלימות וחוסר כבוד למורים בתוך שטח בית הספר מול כל התלמידים. המורים פונים אלינו ושואלים איך להיכנס מחר לכיתות? איך להסביר את מה שקרה פה, זה מטלטל אותם וגורם להם לחששות. לאור זאת, צוותים טיפוליים יגיעו לבית הספר ויסייעו למורים בהתמודדות עם המקרה וינחו אותם כיצד להגיב לשאלות התלמידים". 

 

על אף שהמורה אינו חבר בהסתדרות המורים, ההסתדרות רואה את המקרה בחומרה רבה ולכן תקיים אסיפת הסברה בשעה הראשונה של הלימודים בהשתתפות מנהלת השירות הפסיכולוגי החינוכי במזרח ירושלים, סגנית מנהלת מינהל חינוך בעיר, מנהל השירות החינוכי של בית צפאפא  שיגיעו יחד עם סגן יו"ר סניף הסתדרות המורים בירושלים, ג'מאל סובחי. הצוות יסייע לעובדי ההוראה בבית הספר ויעניק להם כלים להתמודד עם האירוע מול התלמידים ובתוך הקהילה. 

 

  התנהלות שוטרים בתוך בתי ספר ומוסדות חינוך - מכתב למפכ"ל המשטרה
חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
8
9/09/2020
אבקשכן להקפיד בזמן מחלה להודיע למפקחת הישירה שלכן ...
8
9/09/2020
מידע וטפסים לעובדי הוראה בסיכון פורסם בפורטל
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד