יפה בן דויד: "בכוונתי לאגד את מורי הקבלן ולדרוש השוואת התנאים."

יפה בן דויד: "בכוונתי לאגד את מורי הקבלן ולדרוש השוואת התנאים."

26/01/2017
יפה בן דויד: "בכוונתי לאגד את מורי הקבלן ולדרוש השוואת התנאים."

 

 

יפה בן דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים, נאמה היום בוועידת מרכז השלטון המקומי והתייחסה למעמד עובדי ההוראה והפער בין תרומתם הרבה לחברה לבין תנאי שכרם ומעמדם וציינה כי: "מערכת החינוך משופעת באנשים איכותיים. הרצון של רבבות עובדי הוראה לעסוק בחינוך, למרות תנאי השכר המשפילים, מעיד על איכותם של העוסקים במלאכת קודש זו.  

המדינה חייבת להכיר בתרומתם של עובדי ההוראה לחברה בישראל ולסלול את הדרך הראויה להכרה בייחודיות זו."  

 

בן דויד התייחסה לפגיעה בשכר המורים ודיווחה כי: "רק לאחר שיצאנו לשביתה, משרדי החינוך והאוצר ישבו עמנו למו"מ רציני. הגענו לפתרון ביניים שכל הניכויים יוקפאו עד למציאת פתרון. כלומר החודש עובדי ההוראה אמורים על פי הסיכום לקבל את שכרם המלא. מיד עם קבלת תלושי השכר נוודא שאכן זה כך!" 

כן התייחסה בן דויד לתופעת מורי הקבלן:  

"אלפי מורי קבלן המועסקים בתנאים נחותים גודשים את מוסדות החינוך. גם במקצועות הליבה. התופעה הפסולה של העסקת עובדי הוראה כתף אל כתף בתנאי העסקה שונים אינה מוסרית. לכך אנו כארגון עובדים לא ניתן יד. בכוונתי לארגן את מורי הקבלן ולדרוש מידית השוואת התנאים." 

עוד התייחסה בן דויד לבעיות האלימות בבתי הספר ותופעת השיימינג: "מאז היבחרי לתפקיד, לפני כחודש, אני נתקלת כמעט מדי יום בתופעות אלימות. חלקן קשות ביותר. מורים ותלמידים אינם מרגישים בטוחים בבית הספר. לטעמי זו חייבת להיות הסביבה המוגנת ביותר. האלימות אינה נעצרת בין כותלי בית הספר ואינה רק פיזית. ההתקדמות הטכנולוגית והשימוש ברשתות החברתיות מעודדים את תופעת השיימינג. עלינו כולנו עובדי הוראה, ראשי רשויות מקומיות, שרים הורים ותלמידים לפעול בנחרצות לעצירת התופעה. לפעול ביחד להגנה ושמירה על תלמידי ומורי ישראל. אפס סובלנות לאלימות. דמנו אינו הפקר." 

 

בסיום נאומה קראה בן דויד לכלל הגורמים לשתף פעולה לצמצום הפערים החברתיים: "דו"ח ממדי העוני והפערים החברתיים שפורסם רק בחודש שעבר מצביע על למעלה מ-750,000 ילדים עניים בישראל. כל אותם ילדים מצויים במערכת החינוך שבטיפולנו. המורים והמחנכים המיוצגים על ידנו עומדים מדי יום מול מאות אלפי התלמידים הרעבים, מול מאות אלפי התלמידים שידם לא משגת להגיע אל המינימום הנדרש לחיים בכבוד, תוך השקעת זמן, כוח ומרץ להצלחה בלימודים  

 לא צריך להיות גאון הדור כדי להבין כי ילד עני נגזר מראש לפער בהישגים מול חברו השבע.  

 

המקטרגים על החינוך בישראל אינם מודעים למצב, לתנאים ולנושאים שעלינו להתמודד מדי יום בבתי הספר. הפערים העצומים בין המרכז לפריפריה, תשתית שאינה מספקת, המחסור במשאבים, האלימות. מוטל על כולנו לשנס מותניים ולפעול במשותף לחינוך טוב יותר, שוויוני יותר, מצמצם פערים, לטובת התלמידים בישראל ולא פחות חשוב לטובת החברה הישראלית כולה." 

 

 

  רדיו דרום 26.1.17

מאמרים אחרונים

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
8
9/09/2020
אבקשכן להקפיד בזמן מחלה להודיע למפקחת הישירה שלכן ...
8
9/09/2020
מידע וטפסים לעובדי הוראה בסיכון פורסם בפורטל
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד