ביה"ס הממלכתי דתי "משואה" בקרית גת

ביה"ס הממלכתי דתי "משואה" בקרית גת

24/02/2018
ביה"ס הממלכתי דתי "משואה" בקרית גת

 

האלימות כלפי עובדי הוראה לא פוסקת

ביום ראשון יושבת בית הספר הממלכתי דתי "משואה" בקריית גת למשך שעה והלימודים יתחילו בשעה 09.00, זאת בעקבות אלימות מילולית קשה ואיומים של אחד האבות כלפי מורה בבית הספר כשמורים נוספים נכחו והיו המומים מאופן הדיבור ומהטונים הגבוהים.

 

האב, שמשמש גם כיו"ר ועד ההורים בבית הספר ובישוב כולו הוזמן לשיחה עניינית ליישר את ההדורים יחד עם המורה ,מנהלת ביה"ס ויו"ר סניף הסתדרות המורים בעיר, גם שם בחר האב להגיב בצעקות ובמילים קשות.

יו"ר סניף קריית גת, מוריה זגורי , שנכחה בפגישה, אמרה "לא אתן יד לפגיעה בתחושת המוגנות של עובדי ההוראה, השיח הלא מכבד וההשפלה שחוותה המורה היה מבחינתי קו אדום! איך יתכן שהורה המשמש גם כיו"ר ועד הורים עירוני מאיים להשבית את מערכת החינוך בעיר אם המורה תמשיך לחנך. להורים אין את המנדט לבחור את סגל ההוראה ולשבצם בתפקידים, על זה אמונים משרד החינוך ומנהלת בית הספר". 

 

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, ציינה כי "מדהים כמה העיסוק באלימות לא מצליח להשפיע על הפחתת האירועים. רק השבוע ביקרתי בשני בתי ספר שבהם עובדי הוראה סופגים אלימות כמעט מדי יום ונדמה שהמערכת כבר תשושה ומטושטשת ומגיבה רק במקרי קיצון. זה בלתי נסבל. הצגנו למשרדי הממשלה תכנית מוסדרת לטיפול בתופעה, לשמחתי שר החינוך נפתלי בנט אימץ חלקים ממנה. אך עוד יש הרבה מה לעשות. צריך לעבור משלב התכניות והדיבורים לשלב המעשים". בן דויד הבהירה כי ככל שהנושא ימשיך להיות מופקר על ידי המדינה פעולות המחאה הנקודתיות תמשכנה.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
5/07/2020
יפה בן דויד בראיון מיוחד בתוכנית "אופירה ...
8
30/06/2020
חברות וחברים יקרים, היום מגיעה לסיומה שנת ...
8
29/06/2020
מכתב לשר החינוך
8
25/06/2020
משך כל תקופת משבר הקורונה
8
20/06/2020
בתי ספר לחינוך מיוחד, שבהם יש חטיבות ביניים ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד