פתח דבר
פתח דבר

החוברת הנוכחית יוצאת כאשר המצב בגבול הדרום ברגיעה יחסית. הלוואי והכול היה פשוט ופסטורלי כמו בגן הערבי יהודי אצל הגננת שרית ברקוביץ.

ה"סייעת לגננת" תפיסת תפקידה, הכשרתה וחלקה בתפקוד היום יומי של גן הילדים הוא הנושא המרכזי של החוברת הנוכחית. הגננות כיום זוכות להכשרה מעמיקה של ארבע שנים ובסיומו תואר  B.Ed, לעומתן הסייעות שכונו בעבר "עוזרות" סבלו לאורך השנים מסטאטוס תעסוקתי נמוך.

אסתי רון סוקרת את קורסי ההכשרה לסייעות במכללות, ד"ר עינת גוברמן מדווחת על מחקר מלווה של קורסי ההכשרה, מסדה סטודני מציעה דרכים לתיאום ציפיות בין הגננת לסייעת, חגית כתר מתארת השתלמות סייעות בפתח תקווה, מיכל חבתי מתארת השתלמות שנערכה לסייעות, הדסה שאול – שי ערכה תחקיר ושאלה את הגננות ההורים והסייעות על עמדתם לגבי תפקיד הסייעת כיום,  ובמדור חו"ל מובא מאמר מתורגם המתאר את הסייעות הפדגוגיות באנגליה ותפקידיהן.

נושאים נוספים בחוברת ,

אפרת בן נאה מציעה דרך לשיפור כישוריהם החברתיים של ילדי הגן, ד"ר עדינה בר-אל מתייחסת לנושא חסידי אומות עולם לקראת יום השואה, וד"ר דורית גד מרחיבה בנושא פסח. בהמשך מובא חלק ב' לכתבתה של נורית לוי-קולני על ארכיאולוגיה בגן לקראת פסח. ומה עם רייקי בגן? על כך לינה ס. בכר, רותי פזואלו מציעה דרך מעניינת לעבודה עם עיתונים בגן. אנו מציצים לגנה של גלילה שמש זוכת פרס החינוך לשנת 2008 .

לקראת סיום החוברת מובאת תערוכת צילומים של גננות בוגרות קורס צילום.

במדור הספרותי  אנו פותחים מדור חדש ובו שירי שמש שליקטה ד"ר שמעונה פוגל, ובמאמר מאת הרצליה רז אנו מתגעגעים לפניה ברגשטיין ושיריה.  

לסיום מדורינו "בטרם" "עשר אצבעות" ובמחלקה.

 

לקראת חג הפסח הקרב

מברכת את כולנו בחג חרות שמח !

קריאה מהנה

אילנה  

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
17/11/2019
80 שנה לפתיחת מלחמת העולם השנייה
8
13/11/2019
מוקד "מודעות"
8
11/11/2019
החל מהיום כל ההשתלמויות תתקיימנה ...
8
7/11/2019
פתח את שנת הלימודים במגוון קורסים חדשים
8
5/11/2019
אני שמחה לעדכן אתכן
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד