סיום שביתת ארגון המורים
סיום שביתת ארגון המורים
13/12/2007

 

חברי הוראה יקרים,                                                      

 

 

בתום כ- 60 ימי שביתה במערכת החינוך נותר היום רק להביט בצער רב על הדרך אותה עברו חברינו המורים בבתי הספר העל יסודיים. רוב הדברים שהושגו היום בהסכם, ניתן היה להשיגם ללא יום אחד של שביתה!  בתום 60 ימי שביתה הוחמצה הזדמנות לשפר באופן ממשי את מעמדם ושכרם של המורים העל יסודיים. בתום 60 ימי שביתה התקבל לבסוף המתווה שהציע יו"ר ההסתדרות הכללית, עופר עיני -ושהונח על שולחן הדיונים כבר לפני יותר מחודש ימים. מתווה זה התקבל על ידינו בזמנו.

 

ברור היום לכל , כי ניתן היה למנוע את הסבל המיותר של המורים, התלמידים וההורים. חבריי בהנהלת הסתדרות המורים ואני כואבים את כאבם של חברינו בחינוך העל –יסודי, אבל היום צריך להביט קדימה. המאבק על עתיד החינוך ומעמד המורה נמצא רק בתחילתו של הליך.

 

אנו, בהסתדרות המורים, עושים כעת לילות כימים כדי לדאוג, שהרפורמה אותה אנו מובילים, אכן תצליח, למען ציבור חברינו, עובדי ההוראה, ולמען עתיד החינוך. ההסכם על רפורמת "אופק חדש" בבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים עדיין לא הושלם. בימים אלה נמשכים המגעים עם משרדי החינוך והאוצר, כדי להבטיח את כל זכויותינו, ובעיקר להביא לשינוי מהותי במעמד ובשכר עובדי ההוראה ולדאוג למערכת חינוך טובה יותר. בסופו של הליך, ייהנו כל עובדי ההוראה בחינוך היסודי ובחטיבות הביניים, שיצטרפו לרפורמה, מתנאי שכר משופרים באופן דרמטי (עד כ- 40% תוספת), כאשר עבודה שסחבנו הביתה וביצענו ללא כל תמורה,  תיעשה מעתה תמורת שכר ראוי בכותלי בית הספר, והילדים ייהנו מיחס אישי ומלימוד בקבוצות קטנות.

 

כמו כן, נמשכים המגעים עם ראש הממשלה, שרת  החינוך ושר האוצר כדי להבטיח את ההסכם לצמצום התלמידים בכיתות ולהשבת שעות לימוד.

 

אחרי שנים של קיפאון, אני משוכנע כי אנו נמצאים כעת בראשיתה של תפנית חיובית במערכת החינוך כולה, בכל שכבות הגיל.

נמשיך לעדכן אתכם בכל התפתחות.   

                                                                                    בברכה,

                                                                                  יוסי וסרמן

                                                                                המזכיר הכללי

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
5/09/2018
הנחיות ליישום הסכם אופק חדש למורי של"ח
8
5/09/2018
עלון 5
8
27/08/2018
בקרת התקן הרב תחומית תיערך אחת ל -5 שנים
8
23/08/2018
הקפאת ניהול עצמי בחט"ב בשנת תשע"ט
8
14/08/2018
מכתבה של מזכ"לית הסתדרות המורים למנהלת האגף ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד