חידוש המאבק כנגד ההחלטה לביטול הסייעות הרפואיות במוסדות החינוך

חידוש המאבק כנגד ההחלטה לביטול הסייעות הרפואיות במוסדות החינוך

23/03/2019

 

לכבוד

מנהלי בתי הספר, צוותי ההוראה וגננות,

 

שלום רב,

 

הנדון: חידוש המאבק כנגד ההחלטה לביטול הסייעות הרפואיות במוסדות החינוך        

 

בימים אלו אנו מחדשים את המאבק כנגד ההחלטה לביטול הסייעות הרפואיות לילדים עם אלרגיה מסכנת חיים. לצערי, במשרדי החינוך והבריאות, החליטו לפעול באופן חד צדדי ולחזור למתווה לפיו הם יבטלו את התקנים של הסייעות הרפואיות ובמקומם יטילו את האחריות לטיפול בילדים עם אלרגיה מסכנת חיים על עובדי ועובדות ההוראה.

נזכיר, כי לפני מספר חודשים כאשר הודיעו משרדי החינוך והבריאות, על החלטתם לבטל את מימון הסייעות הרפואיות עבור ילדים עם אלרגיה מסכנת חיים, הסתדרות המורים יצאה למאבק כנגד ההחלטה. הפעולות שביצענו במסגרת מאבק זה הובילו את משרדי החינוך והבריאות לחזור בהם מהחלטתם והודיעו כי הם ישאירו את הסייעות הרפואיות במוסדות החינוך. בנוסף הוחלט על הקמת ועדה בשיתוף נציגי הסתדרות המורים שתשקוד על פתרון מוסכם לסוגיה. ועדה זו אכן התכנסה מספר פעמים מצומצם, אך לא הובילה לפתרון מוסכם. כעת נודע לנו כי משרדי החינוך והבריאות חזרו לקדם באופן חד צדדי מהלך של ביטול הסייעות הרפואיות כבר בשנת הלימודים הקרובה.

 

הסתדרות המורים לא תאפשר צעד זה שפוגע באופן מהותי בעבודה החינוכית. בתקופה הקרובה  ישלח משרד החינוך נציגים מטעמו (חברה פרטית שנשכרה לצורך כך) ליצור עמכם קשר לצורך תיאום הדרכה לצוותי ההוראה, להכשרתם לטיפול בילדים עם אלרגיה מסכנת חיים.

לאור זאת, אין לשתף פעולה עם צוותים אלו ואין להגיע איתם לתיאום או הדרכה. חשוב להבין, כי כל עובד/ת הוראה שיעברו את ההדרכה, תוטל עליהם אחריות פלילית לפי חוק, אם חס וחלילה יקרה משהו לאחד הילדים בנוכחותם.

 

משרדי החינוך והבריאות לא הותירו לנו ברירה אלא לחדש  את המאבק. לא ניתן שיטילו על עובדי ועובדות ההוראה אחריות לרבות פלילית שנובעת מטיפול רפואי שעל המדינה לספק.

 

 

בברכה,

יפה בן דויד,

מזכ"לית הסתדרות המורים

 

 

 

העתקים:

גד דיעי - סגן מזכ"לית הסתדרות המורים

יושבי ראש סניפים

  חידוש המאבק כנגד ההחלטה לביטול הסייעות הרפואיות במוסדות החינוך

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
19/05/2019
לאחרונה נשלחים לעובדי ההוראה שאלונים וסקרים רבים ...
8
16/05/2019
נגד שחיקת הקצבאות
8
15/05/2019
מהיום שנבחרתי, שמתי לי למטרה להיות בשטח, לראות את ...
8
8/05/2019
זה לעולם לא קל המעבר בין העצב לשמחה. הקשר ההדוק ...
8
7/05/2019
הערב אנו מציינים בכל רחבי הארץ את יום הזיכרון ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד