הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה על רקע הכוונה לבטל סייעות רפואיות לילדים שסובלים מאלרגיות

הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה על רקע הכוונה לבטל סייעות רפואיות לילדים שסובלים מאלרגיות

26/04/2018
הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה על רקע הכוונה לבטל סייעות רפואיות לילדים שסובלים מאלרגיות

 

 

הסתדרות המורים: "משרדי הבריאות והחינוך מנסים לחסוך כסף על גבם של ילדים שסובלים מאלרגיות מסכנות חיים. זו שערורייה ואנחנו נעשה כל מה שצריך כדי להגן על הילדים האלה"

 

הסתדרות המורים: תמוהה שתיקתו של השר בנט, שנותן ידו לפגיעה חמורה בילדים ובעובדי ההוראה.

 

הנהלת הסתדרות המורים אישרה השבוע סכסוך עבודה בגני הילדים ובכתות א'-ב', זאת על רקע הנחיית משרד הבריאות לבטל משנת הלימודים הבאה סייעות רפואיות לילדים שסובלים מאלרגיות מסכנות חיים ולהטיל על עובדי ההוראה את האחריות לטיפול ולהשגחה על ילדים אלה. 

 

בהסתדרות המורים מטילים את האחריות גם על משרד החינוך ששותק ולוקח חלק בהפקרת הילדים. במכתב ששלחה אתמול יפה בן-דויד, מזכ''לית הסתדרות המורים, לשר החינוך, נפתלי בנט, ציינה כי ''לא נסכים לקבל מציאות שבה החלטות שמסכנות את חיי הילדים ומשפיעות על הגדרת התפקיד והאחריות שמוטלת על עובדי הוראה, יתקבלו ויוצאו אל הפועל ללא תיאום ושיח. אני קוראת לך להביע את עמדתך בסוגיה, לעמוד כפי שמצופה משר חינוך במדינת ישראל לצד עובדי הוראה והילדים ולא לתת הסכמתך לצעדים חד צדדיים אלה שמוביל סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן". 

 

בהסתדרות המורים דורשים לבטל את הכוונה להטיל את האחריות בכל הקשור לילדים הסובלים מאלרגיות על עובדי הוראה ולהשיב את השירות של אחיות בתי הספר לאחר שההפרטה של שירות זה נכשלה. 

 

יוזכר כי כך גם סבר שופט בית המשפט העליון, חנן מלצר שנדרש לנושא ובכך תומכת גם ההסתדרות הרפואית (הר''י). 

 

יפה בן דויד, מזכ''לית הסתדרות המורים: "עובדי ההוראה הם לא אנשי רפואה. מורה היא לא אחות. גננת היא לא אחות. זה היגיון פשוט. משרדי הבריאות והחינוך מנסים לחסוך כסף על גבם של ילדים שסובלים מאלרגיות מסכנות חיים ועל עובדי ההוראה. זו שערורייה ואנחנו נעשה מה שצריך כדי להגן על הילדים האלה ועל עובדי ההוראה שמנסים להפיל על כתפיהם את האחריות על המחדל הזה''.

 

  סכסוך עבודה סייעות רפואיות

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
16/09/2019
8
16/09/2019
בנוגע לסייעת השנייה בגני הילדים
8
16/09/2019
מתופעה לפיה גננות חוות אלימות מתלמידים
8
30/08/2019
על פי ההסכם בין הסתדרות המורים למשרד האוצר יופחת ...
8
29/08/2019
תודה לאלפים שהגיעו מכל רחבי הארץ. תודה לאלפים ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד