מגמת שיפור בשכרם של עובדי ההוראה - אולם הפערים עדיין גדולים ויש מקום לתיקונים רבים

מגמת שיפור בשכרם של עובדי ההוראה - אולם הפערים עדיין גדולים ויש מקום לתיקונים רבים

יפה בן דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים: "אנו מברכים על השיפור אולם הוא אינו מספיק. שכר המורים עדיין נמוך משמעותית לעומת מדינות ה – OECD ומורי היסודי מלמדים יותר שעות"
12/09/2017
מגמת שיפור בשכרם של עובדי ההוראה - אולם הפערים עדיין גדולים ויש מקום לתיקונים רבים

 

 

בהסתדרות המורים מברכים על מגמת השיפור בשכרם של עובדי ההוראה, שנובעת מרפורמת אופק חדש ומהתיקונים בהסכמי השכר שנערכו בשנים האחרונות אולם טוענים שהפערים עדיין גדולים ויש מקום לתיקונים רבים. 

 

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד: "על אף מגמת השיפור בשכר, שכרו הממוצע של מורה בישראל בחינוך היסודי עומד על 69% משכר עמיתיו במדינות ה OECD. מדובר בנתון שאנו לא יכולים להשלים איתו, אשר מוכיח מעבר לכל ספק כי השיפור רחוק מלהיות מספיק. לכך יש להוסיף את העובדה כי עובדי ההוראה בבתי הספר היסודיים עובדים קשה יותר ונוכחים יותר בעבודה מאשר עמיתיהם במדינות ה OECD, שעות נוכחות למורה עומדות על 1263 שעות לעומת 1156 ושעות הוראה בישראל 864 לעומת 794 ב OECD. את הפערים האלה חייבים לצמצם.  

 

מדובר באוכלוסייה איכותית ומשכילה, גם על פי הדוח. אין שום סיבה שפערי השכר ימשיכו על אף התיקונים להיות כה משמעותיים. בכוונתנו לפנות באופן מיידי למשרד החינוך ולמשרד האוצר כדי לפעול לשיפור השכר ושעות העבודה כבר בהסכמים הקרובים. 

 

אחרי שנים של הזנחה, חייבים לפתור אחת ולתמיד נושאים חשובים אלה. מעמד המורה נקבע, בין השאר על פי שכרו ותנאי עבודתו ואין שום סיבה שהפערים יישארו כה גדולים. הסתדרות המורים תפעל בכל כוחה ומרצה מול הגורמים האמונים על מנת לצמצם פערים בלתי נסבלים אלה." 

  

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
24/09/2020
אנחנו מודעים לקשיים ולסכנות ההידבקות ומציפים אותם ...
8
23/09/2020
אני שמחה לבשר לכם כי הגדלנו את תקציב המלגות ואת ...
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד