700 מליון ₪ לשיפור בתנאי השכר וההעסקה של עובדי ההוראה

700 מליון ₪ לשיפור בתנאי השכר וההעסקה של עובדי ההוראה

19/03/2017
700 מליון ₪ לשיפור בתנאי השכר וההעסקה של עובדי ההוראה

 

 

הסתדרות המורים חתמה על הסכם שכר עם משרדי החינוך והאוצר   - 700 מליון ₪ לשיפור בתנאי השכר וההעסקה של עובדי ההוראה 

 

הסתדרות המורים חתמה היום, יום א' , כ"א באדר תשע"ז, 19.3.17, עם משרד האוצר ומשרד החינוך על הסכם שכר חדש, שיביא לשיפור בתנאי השכר וההעסקה של כל עובדי ההוראה. ההסכם, הינו תוצאה של משא ומתן אינטנסיבי שנמשך בחודשים האחרונים. הסיכומים הסופיים הושגו בסוף השבוע האחרון והובאו הבוקר לאישור הנהלת הסתדרות המורים.  

 

הסכם השכר החדש שמיטיב עם עובדי ההוראה, הושג כתוצאה של דרישת מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד לתקן את הסכם דרגות 7-9 עליו שנחתם בספטמבר 2017 והוא תולדה של מו"מ אותו הובילו מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, וצוות המו"מ של הסתדרות המורים מול משרדי החינוך והאוצר. 

 

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד: "הסכם השכר החדש מביא בשורה בשווי של למעלה מ700 מליון ש"ח לשנה, לטובת עובדי ההוראה. נגמרו הימים שבהם הסתדרות המורים חששה להשתמש בכוחה הארגוני על מנת להשיג הישגים עבור ציבור עובדי ההוראה.  

כעת, לקראת חג הפסח, אני שמחה להיות אשת בשורה למאות אלפי עובדי ההוראה במדינת ישראל. אנו נאבקים כבר חודשים לשיפור תנאי השכר וההעסקה של עובדי ההוראה, ובשבועות האחרונים עשינו לילות כימים ביחד עם אנשי האוצר ומשרד החינוך כדי להגיע לפריצת הדרך החשובה אליה הגענו. אני מודה לצוות המו"מ שביחד הגענו להסכם חשוב זה".  

 

פרופ' ירון זליכה: ""הסכם השכר החדש מגלם תוספות שכר ריאליות ניכרות הן למורים בראשית דרכם והן למורים בדרגות הגבוהות ובה בעת אפשר הגעה לפתרון של בעיות רבות שהעיקו על תנאי העסקתם של עובדי הוראה רבים. בכלל זה, ההסכם ומכתב הצד של מנכ"ל האוצר אפשר הסרת העיכוב בקידומם של מורים רבים, מתן מענה לעלויות התחבורה של מורים נודדים בטיפול המיוחד ושל מורים הזקוקים לתחבורה ציבורית בין עירונית, שיפור גמולי ההשתלמות של בעלי תפקידים שונים, ביטול קיזוזי שכר שבוצעו למורים רבים ועוד". הראינו כי בנחישות אך באורך רוח ניתן להביא הישגים חשובים לציבור המורים ואנו מודים למשרדי האוצר והחינוך על הגמישות שגילו במו"מ. מערכת החינוך כולה היא היוצאת המרוויחה הגדולה מהסכם חשוב זה".  

 

 לצפייה בעיקרי ההסכם לחצו על התמונה  >>>>

 
 

  

  לצפייה בהסכם המלא לחצו כאן
  עיקרי ההסכם

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
8
15/10/2020
קבינט הקורונה קיבל היום החלטה להחזיר את גני הילדים ...
8
14/10/2020
מענה טלפוני 03-6922922 בשעות 15:00-08:00
8
11/10/2020
בעקבות ההתעלמות של משרד הבריאות ומשרד החינוך ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד