יוצאים לדרך חדשה

יוצאים לדרך חדשה

15/01/2017
יוצאים לדרך חדשה

חברות וחברים, 

 

ראשית אבקש להודות לכל עובדי ההוראה שפנו אלינו וסייעו לנו להציף מול נציגי המדינה את היקף התופעה של פגיעה בשכרנו. תודה על שיתוף הפעולה. 

 עיקר מעייני, הוא בהבטחת תנאי עבודה הולמים והוגנים לעובדי ההוראה בישראל ומניעת מצב בלתי נסבל של הלנת שכר של רבים מעובדי ההוראה. 

 השביתה לא פרצה על רקע דרישות שכר והטבת תנאים, אלא על זכותם של כל עובדי ההוראה לקבל את מלוא שכרם במועד, ללא ניכויים וללא קיזוזים באמתלות שונות.  

 מיד עם תום השביתה, נכנסנו למו"מ אינטנסיבי. ארבעת הנושאים שלגביהם מתנהל מו"מ בעקבות השביתה הינם:  

  ניכויי שכר

עמדתנו היא כי יש לבטל מיידית את הניכויים המבוצעים בשכר עובדי ההוראה שקרו כתוצאה מטעויות בהמרת שכר – ככל שאלו התגלו לאחר יום 31.8.14 כולל לאותם עובדי הוראה שנתנו הסכמתם לקיזוז.

 בשלב זה, סוכם על הקפאה למשך חודש בביצוע ניכויים, כדי להמשיך ולדון בעמדתנו לפיה אין לנכות טעויות שכר שנתגלו לאחר 31.8.14.  


הרפורמה בתחבורה הציבורית 

החלת הרפורמה בתחבורה הציבורית על עובדי ההוראה פגעה משמעותית בשכרם של עובדי ההוראה. 

סוכם כי: 

לגבי עובדי הוראה שהחלו עבודתם לפני תאריך 1.1.2016 והיו זכאים לקצובת נסיעה על בסיס חופשי חודשי יהיו זכאים לקצובת נסיעה על בסיס חופשי יומי וזאת רטרואקטיבית מיום 1.1.2016.  החזר הוצאות הנסיעה יבוצע לכל המאוחר במשכורת מרץ 2017. מקדמות בשיעור 60% מגובה הקיזוז ישולמו לאותם עובדי הוראה שגובה החזר ההוצאות שלהם נפגע. המקדמות ישולמו כבר במשכורת חודש ינואר 2017.

בנוגע לעובדי ההוראה שהחלו עבודתם לאחר יום 1.1.2016, דרשנו שלא להפלותם משאר עובדי ההוראה בשונה משאר עובדי המשק במדינה שרפורמת התחבורה הציבורית חלה עליהם לעניין זה,  סוכם כי משרד האוצר יבחן את האפשרות להחיל את ההסדר כאמור לעיל, גם על עובדי הוראה אלו.  

 

עובדי הוראה נודדים 

דרשנו תגמול נוסף עבור עובדי ההוראה הנודדים, מעבר למתן קצובת הנסיעה המגיעה להם. זאת, לאחר שהבהרנו כי עובדים אלו נדרשים, מתוקף תפקידם, לנדוד במספר רב של בתי ספר בשבוע, וחלקם אף מחויבים להחזיק ברשותם רכב, כתנאי לקבלתם לעבודה.   

עמדת המדינה בנושא זה תינתן בישיבה הבאה, שתתקיים בעוד כחודש.
 

הפרשי פנסיה לגמלאים 

דרשנו תשלום עבור הפרשי הפנסיה לעובדי הוראה במדינה שפרשו מאופק חדש ואשר הועסקו טרם פרישתם בשני סוגי העסקה (כגון: העולם הישן ואופק חדש, עוז לתמורה ואופק חדש).

בימים הקרובים נמשיך להיפגש עם נציגי המדינה להמשך המו"מ ולמציאת פיתרונות הולמים, לרבות בנושאי הלנת השכר. אני מקווה ומאמינה כי גם נציגי המדינה מעוניינים בכך. 

  

אנו נמשיך לעדכנכם 

שלכם, 

יפה בן – דויד 

מזכ"לית הסתדרות המורים 

  האוצר והסתדרות המורים הגיעו להסכמות חלקיות: חלק מהקיזוזים בשכר יוקפאו (כלכליסט, 15.1.17)

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
8
15/10/2020
קבינט הקורונה קיבל היום החלטה להחזיר את גני הילדים ...
8
14/10/2020
מענה טלפוני 03-6922922 בשעות 15:00-08:00
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד