בעקבות מאבק הגננות נכשלה התכנית לחייב גננות להתקשר להורים, במקום זאת גובשה תכנית מניעה הסברתית

בעקבות מאבק הגננות נכשלה התכנית לחייב גננות להתקשר להורים, במקום זאת גובשה תכנית מניעה הסברתית

בתום מספר פגישות בין יו"ר הוועדה לזכויות הילד, ח"כ ד"ר יפעת שאשא-ביטון (כולנו), ונציגי הגננות בראשות מנהלת המחלקה לגננות בהסתדרות המורים לילי פוקמונסקי, סוכם כי כל הצדדים – ההורים, המערכת החינוכית והגננות ירתמו לנושא כל אחד בגזרתו הוא. כאשר כחלק ממערך הסברתי, הגננות יעלו את המודעות לנושא במפגשי ההורים שמתקיימים ערב פתיחת שנת הלימודים>>>
3/08/2016
בעקבות מאבק הגננות נכשלה התכנית לחייב גננות להתקשר להורים, במקום זאת גובשה תכנית מניעה הסברתית

 

לאחר מספר מפגשים בשבועיים האחרונים שעסקו בהתמודדות עם סוגית שכחת ילדים ברכב, התקיימה היום (ד') ישיבה נוספת של הועדה לזכויות הילד בכנסת בראשותה של ח"כ ד"ר יפעת שאשא-ביטון, ובהשתתפות נציגי הגננות בראשות מנהלת המחלקה לגננות בהסתדרות המורים לילי פוקמונסקי, ונציגי משרדי ממשלה שונים.
 

בתום הישיבה הוחלט לפעול לפי המתווה הבא: הגננות בשיתוף מערך הפיקוח במשרד החינוך והייעוץ החינוכי, יפעלו להעלאת המודעות בקרב הורים במפגשים המתקיימים ערב פתיחת שנת הלימודים. בנוסף, נקבע כי כל מנהלת גן תקבע באופן אוטונומי דרכים לביצוע המשימה המשותפת, כולל נהלים בדבר עדכון על ילד חולה, על איחור ועל אי הגעה באותו יום, כולל סיבת היעדרות. סוכם כי כל גננת וגנן יפעילו שיקול דעת בהתאם לאופי המקרה והדרכים הנדרשות לטיפול בו.   
 

כמו כן, להורים יחולקו דפי תזכורות ומניעה שיגובשו על ידי גורמי מקצוע ובליווי ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים.
 

יודגש כי המודל המוצע לא יאופיין בכל אחריות פלילית ו\או מנהלית של הצוות החינוכי, וכי מטרתו היא לייצר רשת ביטחון וקריאה לערנות מצד ההורים והצוות החינוכי למניעת התופעה, וזאת במקביל ועד למתן פתרונות טכנולוגיים. 

מנהלת המחלקה לגננות בהסתדרות המורים לילי פוקמונסקי: "אני מברכת על ההתגייסות הרחבה של כל המערכות ומשוכנעת שתהיה דרך בטוחה ויעילה לפרוש רשת ביטחון ולמנוע את האסונות הבאים. ההליך לווה אמנם בדיונים סוערים, אך הוא מעיד על החשיבות המיוחסת לנושא. אני מייצגת 18 אלף גננות ואנו שמחים לקחת חלק במאמץ הקולקטיבי."
 

ח"כ שאשא-ביטון: "אני מברכת על התוצאה אלינו הגענו ועל ההתגייסות של מערכת החינוך למאמץ המשותף למניעת שכחת הילדים ברכב. מערכת החינוך מבחינתי היא שותף טבעי למהלך שכזה. ההתגייסות של הצוות החינוכי היא צעד אחד מתוך רשת ביטחון לשמירה על חיי ילדינו, כי ברור שרק בשילוב ידיים נצליח למנוע את האסון הבא" 

 

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
16/09/2019
8
16/09/2019
בנוגע לסייעת השנייה בגני הילדים
8
16/09/2019
מתופעה לפיה גננות חוות אלימות מתלמידים
8
30/08/2019
על פי ההסכם בין הסתדרות המורים למשרד האוצר יופחת ...
8
29/08/2019
תודה לאלפים שהגיעו מכל רחבי הארץ. תודה לאלפים ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד