דבריו של יוסי וסרמן, המזכיר הכללי בפני הקונגרס העולמי של ה- EI

דבריו של יוסי וסרמן, המזכיר הכללי בפני הקונגרס העולמי של ה- EI

22/07/2015

,(תורגם מאנגלית)

עמיתים יקרים, חברים ומשתתפי הקונגרס

שמי יוסף וסרמן. אני מזכ"ל הסתדרות המורים בישראל - ITU - עומד כאן היום לפניכם ומביא מסר של שלום, סובלנות וסולידריות. 

המשימה והמטרה העיקרית של כל ארגון חינוכי, בכל מקום בעולם, הן לקדם ולפתח את החינוך ולמצוא דרכים כדי להחליט לגבי האמצעים והשיטות בעזרתם ננחיל ידע וערכים, בדרך אפקטיבית, לכל בן אנוש - ילד, ילדה ומבוגר. 

כל ארגוני המורים צריכים לשאוף למלא משימה חיונית וחשובה זו כמומחי חינוך, תוך שהם מתמקדים רק על מה שרלוונטי למערכות חינוך ועובדיהן. לדון ולהילחם עבור נושאים שהם, או אשר צריכים להיות, בעדיפות עליונה באג'נדה החינוכית של העולם, כגון: איכות ומעמד המורים, שיפור שכרם ותנאי עבודתם, הבטחה לגישה חופשית לחינוך חינם, באיכות גבוהה, לכל ילד וילדה, הגנה וחיזוק של החינוך הציבורי, חינוך הדורות הבאים לחיים בשלום תוך כבוד הדדי וקבלה מלאה של האחר והשונה. 

פוליטיקה אשר אין לה כל שייכות ורלוונטיות לחינוך צריכה להישאר בידי ראשי ממשלות, שרי חוץ, פוליטיקאים וחברי פרלמנט. אנחנו בעמדה חזקה יותר לתמוך בחינוך כאשר אנו נשארים ממוקדים בחינוך. בזמן הזה מתרחשים סכסוכים רבים ברחבי העולם אשר גובים את חייהם של עשרות אלפי גברים, נשים וילדים. התשובה לכל הסכסוכים האלה היא חינוך! המטרות שלנו חייבות להיות אחדות, לא פילוג. אהבה, לא שנאה. שיתוף פעולה, לא BDS. 

כמומחי חינוך, משימתנו הינה להתמקד בחינוך. ארגוני מורים חווים ומתנסים במורכבות ובחשיבות החיונית שבחינוך על בסיס יומיומי ועליהם למצות באופן מלא את המומחיות שלהם כדי לפתח, להגן, לשמר ולקדם את החינוך. 

הסתדרות המורים בישראל דוחקת בחוזקה ב-EI, במועצת המנהלים שלו ובכל הארגונים החברים ב-EI ברחבי העולם להצטרף לקריאתנו זו. הבה נתאחד כולנו למען החינוך, למען ילדינו, למען המורים שלנו. 

 

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
24/09/2020
אנחנו מודעים לקשיים ולסכנות ההידבקות ומציפים אותם ...
8
23/09/2020
אני שמחה לבשר לכם כי הגדלנו את תקציב המלגות ואת ...
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד