הקונגרס העולמי של ה-EI

הקונגרס העולמי של ה-EI

9/07/2015
הקונגרס העולמי של ה-EI

 

ב 11 השנים האחרונות התקיימו 2 קונגרסים בינלאומיים של ארגוני המורים מהעולם כולו בהם התקבלו החלטות , שהוקיעו את מדינת ישראל וארגוני המורים הישראלים. 

לקראת הקונגרס הבינלאומי שמתקיים החודש הוגשו הצעות החלטה קשות ביותר כנגד מדינת ישראל על ידי מספר ארגוני מורים בהם: ארגון המורים הדרום אפריקאי, ארגון המורים האנגלי וארגוני מורים ממדינות נוספות ביקשו את רשות הדיבור על מנת לקיים דיון על מדיניות ישראל כלפי העם הפלסתינאי. 

נצגי המורים ממדינות אלה בקשו לגנות את מדינת ישראל בין היתר "על הטבח המתמשך של הפלשתינאים והכיבוש הברברי של עזה" כלשונם ובקשו להכריז על זכותם של הפלשתינאים לשוב לבתיהם מהם גורשו לטענתם (זכות השיבה).  

על מנת למנוע החלטות קשות ביותר ברוח דברים אלה, כנגד מדינת ישראל וארגוני המורים הישראלים, התקיימה ישיבה משותפת של נציגי הסתדרות המורים יחד עם נציגי ארגוני המורים של: ארה"ב, אנגליה, נורבגיה, דרום אפריקה, גרמניה, נציגי ארגון המורים הפלשתינאי והמזכיר הכללי של ארגון ה EI העולמי, במטרה לגבש מסמך החלטות שימנע דיון וקבלת החלטות מרחיקות לכת כנגד מדינת ישראל.  

החלטות אלה יובאו להצבעה בקונגרס הקרוב: 

*קריאה למנהיגים של ישראל ושל הרשות הפלשתינאית להיכנס למו"מ ישיר באמונה טובה ולהשיג הסכם שלום אשר יספק בטחון הן לישראל והן לפלשתין; 

 *קריאה לארגוני המורים הפלשתינאי והישראלי לפעול בכדי לעודד את ממשלותיהם להפחית את מוקדי ומקורות הסכסוך ולהפסיק את האלימות במטרה להניח את הבסיס להסכם במו"מ;  

*קריאה לכל ארגוני המורים הבינלאומיים להכיר בכך שחינוך הוא הזכות הבסיסית של כל ילד בכל רחבי העולם;  

*דחיה של כל חומרי הלימוד המסיתים לשנאה גזענית ואתנית;  

*הכרה כי הסיכויים ארוכי הטווח לשלום תלויים בהקמת מדינה פלשתינאית ברת קיימא; 

*הגברת מאמצי הועדה למזרח התיכון והבאת נציגיה לאזור; 

 *קידום חינוך לשלום;  

*הקמת ועדת מומחים ניטראלית אשר תבחן את ספרי הלימוד הן של ישראל והן של הרשות הפלשתינאית ותגיש את ממצאיה עם המלצות לפעולה. 


בקבלת הצעות החלטה אלה הצלחנו למנוע אזכור של החלטת האו"ם 194 בדבר זכות השיבה, מנענו גינוי לחיל האויר על הפצצותיו בעזה. התקבלה דרישתנו להקים ועדת  מומחים ניטראלית שתבחן את ספרי הלימוד ותגיש מסקנות והצעות פעולה על מנת למנוע הסתה. 

ציפי דביר, הממונה על הקשרים הבינלאומיים בהסתדרות המורים, נמצאת בקשר הדוק עם: המשרד לנושאים אסטרטגיים והסברה ועם המחלקה לפעילות בחברה אזרחית, משרד החוץ. 

הסתדרות המורים איננה נוקטת עמדה פוליטית בכל הקשור למדיניות ממשלת ישראל , אנו מייצגים עובדי הוראה מכל קצוות הקשת הפוליטית. יחד עם זאת אנו רואים חשיבות רבה בשמירה על שמה הטוב של מדינת ישראל ומעמדם של ארגוני המורים הישראלים בקרב ארגוני המורים בעולם.  

  הצעת החלטה של ארגון המורים הדרום אפריקאי
  הצעת החלטה של ארגון המורים האנגלי NUT

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
24/09/2020
אנחנו מודעים לקשיים ולסכנות ההידבקות ומציפים אותם ...
8
23/09/2020
אני שמחה לבשר לכם כי הגדלנו את תקציב המלגות ואת ...
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד