כנס בינלאומי "חינוך לאזרחות גלובלית" חיפה 2014

כנס בינלאומי "חינוך לאזרחות גלובלית" חיפה 2014

11/02/2014
כנס בינלאומי "חינוך לאזרחות גלובלית" חיפה  2014

 

שר החינוך הרב שי פירון: "מי שמחנך ילדים מחנך דורות - זו האמת החינוכית, ולכן אנשי חינוך, הם ורק הם גיבורי התרבות של החברה." 

דבריו של השר נאמרו הבוקר בפני מאות גננות, מורים ומנהלים בכנס בינ"ל לחינוך שמקיימת הסתדרות המורים בשיתוף עם ארגון המורים העולמי EI  

 

 

  

שר החינוך הרב שי פירון פתח היום  (ג') את יומו השלישי של הכנס "חינוך לאזרחות גלובלית" הנערך ביוזמת  הסתדרות המורים בשיתוף עם ארגון המורים העולמי EI. השר התייחס בדבריו לקדמה הטכנולוגית בחינוך ואמר כי "לא כל מה שישן הוא מיושן, ולא כל מה שחדש הוא טוב. החינוך הוא מעורר השראה, על התלמידים להתרגש מהמורים, מילה של צוות חינוכי ותשומת לב זה מה שנוגע וילווה תלמיד לכל חייו, ולא מוצר טכנולוגי כזה או אחר." עוד הוסיף השר כי "חינוך זו השפה האוניברסאלית שמשותפת לכולם- הורים, מורים ומנהיגים. למורים מקום  מרכזי, כיוון שמי שמחנך ילדים מחנך דורות - זו האמת החינוכית, ולכן אנשי חינוך, הם ורק הם גיבורי התרבות של החברה." על פי פירון, אין לראות בטכנולוגיה את עתיד החינוך, לדבריו, "אנו צריכים מורים מעוררי השראה שמסוגלים להגיד לתלמידים מה שצריך להגיד, אנו זקוקים לאמונה בכוח החינוך, ומעל לכל לאמונה בכוחם של התלמידים. עבודה מאתגרת רבה עוד לפנינו, ויחד נעמוד בה." 

 

 

 

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת , ח"כ עמרם מצנע השתתף גם הוא בכנס, במושב שעסק בנושא מימון החינוך אמר מצנע כי "ההוצאה על חינוך בישראל היא הגבוהה ביותר מכל הוצאה אחרת במדינה, כ- 80 מיליארד שקל זהו הסכום הכולל של תקציב הרשויות המקומיות, הלאומיות והפרטיות. זהו הסכום שמוציאים ומשקיעים בחינוך, מדובר בתקציב ענק שאף גדל למרות שמדברים על קיצוצים. אולם החינוך הוא השקעה ולא הוצאה – כפי שמשקיעים בכל דבר משאבים של זמן, אנרגיה וכוח אדם ומקבלים תוצרים ותוצאות, כך החברה היא תוצאה של מערכת החינוך." עוד אמר מצנע כי כדי להגיע להישגים לא מספיק רק לדאוג למימון. לדבריו, "משרד החינוך הוא המשרד היחיד בו מלבד חוק חינוך חובה שום דבר לא עוגן בתקנות ראשיות. יש לאמץ ראייה לטווח ארוך ולפעול בתחומים שונים כדי לקדם חקיקה ולהציב יעדים ארוכי טווח. בנוסף, יש לתת גיבוי מלא למורים וצריך לעשות הכל כדי לשפר את מעמדם, כשנתינת אמון במורה זה חלק גדול מכך." 

 

 

 

 

דיוויד רובינסון, חוקר בכיר בארגוןEI  שנאם באותו המושב בנושא מיסוי צודק אמר כי "אנחנו זקוקים לכסף לממן את השירות הציבורי. הרבה מרווחים של ממשלות נשחקים על ידי אסטרטגיות שחברות גדולות נוקטות כדי להימנע מתשלום מיסוי הוגן. מדובר בסכומי כסף גדולים שניתן לייעד לשירות הציבורי. תאגידים צריכים לשלם כדי לוודא שיהיה חינוך איכותי. יש לחשוב כיצד לממן חינוך ממקורות ציבוריים ופרטיים יחד, לדאוג לתיאום בין חוקי המיסוי במדינות השונות ולהתמודד עם זרימת מזומנים באופן שחוצה גבולות. הדבר דורש מארגוני מורים ומהסקטור הציבורי לקדם דיון על הקצאת משאבים והערכת מיסוי הוגן, למען החינוך.  

 

 

 

                                                                                                                                     
 

 

 

הכנס הבינלאומי הראשון לחינוך ביוזמה משותפת של הסתדרות המורים וארגון  EI(EducationInternational) מתקיים לרגל 110 שנים להסתדרות המורים. הכנס נערך במלון דן כרמל שבחיפה ומשתתפים בו כ-40 אורחים מ-15 מדינות מובילות ומאות עובדי הוראה ואנשי חינוך מרחבי הארץ. 

בכנס מתארחים מיטב המרצים מהארץ ומחו"ל, המתארחים במושבים העוסקים בנושאים המאתגרים את מערכות החינוך ברחבי העולם ובישראל בעידן של המאה ה-21.

 

דבריו של יוסי וסרמן, המזכיר הכללי אתמול במושב הפתיחה של הכנס:

 

 
 יוסי וסרמן, המזכיר הכללי – דברי סיכום לכנס.

  ג'ינה מרום , מנכ"לית עמותת המורים על כנס החינוך הבינלאומי - (רשת ב' -קול ישראל)

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
24/09/2020
אנחנו מודעים לקשיים ולסכנות ההידבקות ומציפים אותם ...
8
23/09/2020
אני שמחה לבשר לכם כי הגדלנו את תקציב המלגות ואת ...
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד