הסתדרות המורים סיכמה עם האוצר על הסכם שכר חדש

הסתדרות המורים סיכמה עם האוצר על הסכם שכר חדש

25/08/2013

 

 

 

ההסכם מבטיח שיפור בתנאי השכר וההעסקה של עובדי ההוראה   

 

הסתדרות המורים סיכמה עם משרד האוצר ומשרד החינוך על הסכם שכר חדש, שיביא לשיפור בתנאי השכר וההעסקה של כל עובדי ההוראה המועסקים ע"י המדינה. ההסכם, הינו תוצאה של משא ומתן אינטנסיבי שנמשך חודשים רבים. הסיכומים הסופיים הושגו בסוף השבוע האחרון והובאו הבוקר (יום א' 25.8.13, י"ט באלול תשע"ג) לאישור הנהלת הסתדרות המורים.  

 

 

הסכם השכר שמיטיב עם עובדי ההוראה, הושג למרות ההפחתות בשכר במגזר הציבורי והקפאת השכר במשק בכלל. ההסכם שהושג הוא תולדה של מו"מ אותו הובילו מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, ממלא מקום המזכ"ל, גד דעי וצוות המו"מ של הסתדרות המורים מול הממונה על השכר באוצר, עו"ד קובי אמסלם, נציגי אגף התקציבים באוצר, נציגי הממונה על השכר וגב' מיכל כהן סמנכלית בכירה במשרד החינוך.  

 

מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן: "אנו עומדים בפתח שנת הלימודים ואני שמח להיות איש בשורה למאות אלפי עובדי ההוראה במדינת ישראל.  אנו נאבקים כבר חודשים ארוכים לשיפור תנאי השכר וההעסקה של עובדי ההוראה, ובשבועות האחרונים עשינו לילות כימים ביחד עם אנשי האוצר ומשרד החינוך כדי להגיע לפריצת הדרך החשובה אליה הגענו. אני מודה לצוות המו"מ שביחד הגענו להסכם חשוב זה".  

 

להלן עיקרי ההסכם:  

 

גננות - כל הגננות תקבלנה  36 שעות על עבודה נוספת, וזאת כמו כל עובדי ההוראה באופק חדש. ערך שעה נוספת עומד על שיעור של 125% מערך השעה כולל תוספת גמול ניהול.   

 

מורים- מורים מחנכים בבתי ספר יסודיים ובחטיבות הביניים יקבלו אוטונומיה (עם או בלי תלמידים) בכל הנוגע לאופן ניהול שעות החינוך שלהם.  

 

חטיבות הביניים- בעלי תפקידים בחטיבות הביניים: רכזי שכבה, רכזי מקצוע ורכזי חינוך חברתי - יקבלו שעות למילוי תפקידם בדומה לשעות תפקיד בחטיבה העליונה.  

בשלב שני, סעיף זה יורחב ויכלול גם בעלי תפקידים בבתי הספר היסודיים.  

 

מנהלים- שיפור משמעותי למנהלים- סוכם על מודל מורכבות חדש, משופר ושקוף לכל המנהלים. המודל עבור כל מנהל יהיה תלוי אך ורק במדדים הקיימים בבית הספר אותו הוא מנהל ולא יושפע מבתי ספר אחרים.  

 

עובדי הוראה הלומדים לתארים אקדמיים- לכל עובד הוראה שלומד לתואר אקדמי תינתן האפשרות לבחור בין מענק שעות לבין קבלת החזר בגין שכר הלימוד.  

 

ההסכם יכנס לתוקף מיידית -  החל מה-27.8.2013, יום פתיחת שנת הלימודים.  

 

                                                                                                                                                                      לחצו לפתיחת המודעה

 

 

 

                                                                                                                                

  הסכם קיבוצי
  שנת הלימודים תשע"ד

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
8
9/09/2020
אבקשכן להקפיד בזמן מחלה להודיע למפקחת הישירה שלכן ...
8
9/09/2020
מידע וטפסים לעובדי הוראה בסיכון פורסם בפורטל
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד