פרויקט "מחשב נייד לכל גננת" יוצא לדרך.
פרויקט "מחשב נייד לכל גננת" יוצא לדרך.
23/05/2012

גננות העיר אריאל מצטרפות לתכנית "מחשב נייד לכל גננת"

ומצטרפות לכל מורי העיר אריאל שנמצאים בתכנית
"מחשב נייד לכל מורה" של קרן אתנה להעצמת עובדי ההוראה בישראל

אריאל היא העיר הראשונה בה כל עובדי ההוראה החל מגן עד כתה י"ב מצוידים במחשב נייד אישי עם הדרכה מקצועית צמודה מסגרת תכנית "מחשב נייד לכל מורה וגננת".

 

קרן אתנה ושותפיה הסתדרות המורים- הקרן לקידום מקצועי , משרד החינוך ובנק מסד עוברים להעצמת הגננות בישראל במסגרת תוכנית "מחשב נייד לכל גננת".

במסגרת התוכנית תקבל כל גננת, שתצטרף לתכנית, מחשב נייד בשילוב הדרכה מקצועית של 90 שעות לכל גננת אשר יקנו לה כלים להעצמתה כגננת מתקדמת, מתוקשבת ובעלת כלים להתמודד עם מהפכת המידע.

 

עם הצטרפות הגננות בעיר אריאל לתוכנית "מחשב נייד לכל גננת" תהיה העיר אריאל העיר הראשונה בה כל עובדי ההוראה החל מגן עד כתה י"ב מצוידים במחשב נייד אישי עם הדרכה מקצועית צמודה.

 

        


הכנסת התכנית בעיר אריאל התאפשרה בזכות התרומות של הקרן לפיתוח אריאל ותורמיה, תרומת רשת אורט ותרומת קרן אתנה, תורמיה ושותפיה לתוכנית.

 

אירוע חלוקת המחשבים התקיים ביום שלישי 22.5.12 בנוכחות רון נחמן, ראש העיר אריאל, יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים , אורי בן – ארי, מייסד ונשיא קרן אתנה, אבי צימרמן, מנכ"ל קרן אריאל לפיתוח, רון כהן, מנהל שיווק ומכירות בנק מסד, סימה חדד מה יפית, מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי במשרד החינוך, איילה ניקולא, מפקחת מתכללת בעיר אריאל, ד"ר ענת סלע, מפקחת מדע וטכנולוגיה לגיל הרך במשרד החינוך, שלמה ישי, מנכ"ל הקרן לקידום מקצועי, זהורית שטאל ואולי קורן מפקחות גני הילדים בעיר אריאל, דלית סהרון, מדריכה ארצית לשימושי מחשב בגנים ודורית חגי יו"ר סניף הסתדרות המורים פתח תקווה .

      


יוסי וסרמן
, מזכ"ל הסתדרות המורים: הסתדרות המורים נמצאת על מסלולי הגלישה של אוטוסטראדת המידע. היא משתדלת לצעוד עם הזמן, היא מפתחת "אופק חדש" ופותחת אופקים חדשים ומוכנה להתמודד הן עם אתגרי המדע והן עם מסכי המגע. גם אנחנו מסיקים מסקנות על בסיס ניסיון מצטבר, ובונים את דרכנו נדבך על-גבי נדבך. עתה הגיעה עת הגננות והגנים, ואנו שמחים לצרף אתכן אל המרחב המתוקשב, האינטראקטיבי והאטרקטיבי. זהו בהחלט צעד נוסף בעולם של קידמה, שאי אפשר, וגם לא צריך, לסגת ממנה. אנו משוכנעים שהמחשב הנייד הוא היום אחד מכלי העזר הנצרכים ביותר להעצמת חוויית הלמידה.

 

       

 
אורי בן- ארי
, נשיא ומייסד קרן אתנה ציין כי "עד היום, מעל ל- 6,700 מורים נהנים ממחשבים ניידים ומקורסי הכשרה מקצועיים. אנו מברכים על החלטת ראש העיר אריאל רון נחמן, להצטרף ל- 171 הישובים שכבר נהנים מהצלחת תוכנית "מחשב נייד לכל מורה" ומחיזוק והעצמת מעמדם של המורים."

רון נחמן, ראש העיר אריאל, ב-1997 כתבתי את החזון שלי ל"עיר חכמה". החזון דיבר על פיתוח 3 תחומים :ממשל, חינוך וקהילה. אז לא היה פס רחב, לא הייתה תשתית לאינטרנט והפיתוח הטכנולוגיה היה בחיתוליו. עקרונות "עיר חכמה" בתחום הממשל בא לידי ביטוי בפרויקט "ממשל זמין" או המרכבה של השלטון המרכזי. בתחום הקהילה פותחו FACEBOOK, YOUTUBE וכל הרשתות החברתיות.

בתחום החינוך אנו עומדים בפתח מהפכה, והפרויקט "מחשב נייד לכל מורה" יוכל לתרום לשינוי המתבקש מהשינויים המהירים בעידן המודרני.

 

רון כהן ,  בנק מסד: "בנק-מסד, הבנק של המורים, רואה בקרן אתנה ובתוכנית "מחשב נייד לכל מורה" חשיבות עליונה וחש אחריות מיוחדת לתרום לקידום מעמדם של המורות והמורים בישראל. אנחנו גאים שבאמצעות חסות זו יזכו גננות נוספות הצטייד במחשב אישי נייד ובהשתלמות מקצועית מקיפה שתסייע בשדרוג יכולותיהם המקצועיות ובקידום החינוך".

 

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
29/09/2020
זכאי להגיש תביעה לביטוח לאומי לדמי פגיעה בגין ...
8
29/09/2020
אנו מבקשים להדגיש כי עבודה בקייטנות במהלך חופשת ...
8
24/09/2020
אנחנו מודעים לקשיים ולסכנות ההידבקות ומציפים אותם ...
8
23/09/2020
אני שמחה לבשר לכם כי הגדלנו את תקציב המלגות ואת ...
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד