שיחה אישית עם מרגלית וקסלר – יו"ר סניף הסתדרות המורים נצרת עילית
שיחה אישית עם מרגלית וקסלר – יו"ר סניף הסתדרות המורים נצרת עילית
10/03/2011

"אני חייבת לך באופן אישי ולהסתדרות המורים, תודה גדולה, על שהחזרתם לי את האמון בבני אדם"

מרגלית וקסלר " אני רוצה לדבר על מהי חברות אמיתית וסולידריות של ציבור המורים"

מקרה שקרה אצלנו בסניף – לפני כשנה , במאי, בעת הפיטורים המנהליים ,  הודיעו למורה אצלי בסניף על פיטוריה וזו הייתה הפעם השלישית ברציפות שהצלחתי לבטל את פיטוריה ולהחזירה לעבודה.

הפעם – המורה הודיע לוועדה, בה השתתפתי, כי אין בכוחה להלחם נגד הפיטורים ולכן, למרות מצבה הכלכלי הקשה מאוד, ובהיותה מפרנסת יחידה, היא מעדיפה לקבל את החלטת המחוז כי אין בכוחה לנהל מלחמה נוספת, כאמור.

למחרת, עבר בעלה אירוע מוחי שגרם לו להתעוור.

המורה המפוטרת , שהרגישה בחוסר האונים נוכח המצב החדש אליו נקלעה – פנתה אלי לבקשת עזרה.

מה עשית?

מיד פניתי למזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן ובמקביל למחלקה המשפטית שלנו, למנכ"ל משרד החינוך, למנהלת המחוז והמפקחת המחוזית   - על מנת לבטל את פיטוריה.

המחלקה המשפטית נרתמה מיד ובכוחות משותפים, עם מנהלת המחוז – אורנה שמחון ועם המפקחת , תוך גילוי אמפטיה ורצון כן ואמיתי לסייע – הצלחנו לבטל את פיטוריה.

יוסי וסרמן, באמצעות קרן המצוקה של הסתדרות המורים ,העניק סיוע מיידי, על מנת להקל על מצבה הכלכלי, בזמן אמת. מה שבהחלט סייע באופן משמעותי להקלה על מצבה. ראוי לציין כי הסיוע ניתן במהירות, ללא היסוס מתוך כוונה אמיתית וכנה להעמיד לרשותה את כל שניתן מטעם האיגוד המקצועי.

מנהלת בית הספר וועד המורים גייסו כספים עבורה, דאגו לה להסעה, למזון ולרווחתה הכללית בשעה שסעדה את בעלה בבית החולים.גם התגייסות זו ראוייה לכל שבח.

איך אפשר לתאר את ההרגשה לאור התגייסות כזו גדולה ומשמעותית?

ביום האישה לפני מספר ימים, במסגרתו התכנסו מורים ומורות מהסניף ניגשה אלי המורה ואמרה לי: " בזכותך ובזכות הסתדרות המורים אני חייבת לך תודה גדולה על שהחזרתם לי את האמון בבני אדם.,"

אם אוכל לסכם את כל עשייתי במהלך השנים עבור ציבור המורים אותו אני מייצגת  - אני בוחרת במיקרה הזה,  כדי להראות את כוחה של ההתגייסות והסולידריות שאנחנו עדיין מסוגלים לגייס ולהעניק , גם בימנו אלה לציבור המורים, החברים.

בימים בהם הציניות, התחרותיות, ההישגיות והחומרנות משתלטים על חיינו – זה ממש מחמם את הלב לפגוש אנשים טובים באמצע הדרך – והכוונה היא לכל הגורמים שחברו יחד כדי לסייע בזמן אמת , ללא הסוס.

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
29/09/2020
זכאי להגיש תביעה לביטוח לאומי לדמי פגיעה בגין ...
8
29/09/2020
אנו מבקשים להדגיש כי עבודה בקייטנות במהלך חופשת ...
8
24/09/2020
אנחנו מודעים לקשיים ולסכנות ההידבקות ומציפים אותם ...
8
23/09/2020
אני שמחה לבשר לכם כי הגדלנו את תקציב המלגות ואת ...
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד