"סוף סוף נותנים במה לגננות"
"סוף סוף נותנים במה לגננות"
4/07/2010

 

עשרות גננות התאספו בבית הסתדרות המורים, כדי לעבור את המיון הכמעט-אחרון לתואר "הגננת של המדינה". מי מתוך 2000 הגננות עליהן המלצתם תגיע לשלב האחרון? תדעו בקרוב

 

 

גננות מכל הארץ הגיעו אתמול בבוקר (א') למשרדי הסתדרות המורים בתל אביב, במסגרת השלב המתקדם של המיונים לפרויקט 'הגננת של המדינה'. הפרויקט נערך זו השנה הראשונה וכלל השנה כ-2000 המלצות על גננות מכל הארץ, שזרמו למשרדי הסתדרות המורים. הפרויקט שהחל באפריל ויסתיים חמישה חודשים לאחר מכן, בספטמבר, הנו ראשוני ומהווה פלטפורמה ייחודית דרכה ניתן להביע הערכה לגננות ישראל על מחויבותן הבלתי מתפשרת לילדינו הקטנים.

 

חמישים המועמדות הסופיות לקבלת הפרס הנכסף עברו ראיונות אישיים עם חברי הוועדות שהורכבו ממפקחות משרד החינוך (לשעבר) לגיל הרך, נציגי בנק מסד, נציגי ynet ונציגי הסתדרות המורים.

 

"כשביקשתי להרים את הפרויקט, אמרו לי: 'אם יגיעו 250 טפסים, תגידו תודה'. חשבו שלא תהיה התייחסות מצד הקהל בארץ. בפרויקט 'המורה של המדינה' יכלו התלמידים להמליץ על מוריהם ואילו כאן הילדים קטנים עוד מכדי להמליץ. לכן, ההפתעה היתה אפילו גדולה יותר, כי היא מסמלת הערכה ומעורבות מצד ההורים", אמרה מנהלת תחום הגן בהסתדרות המורים, הגב' לילי פוקמונסקי.

 

"הופתענו מרמתן הגבוהה של הגננות, ההקדשה הרבה, היצירתיות והמקצועיות שהופגנו מצידן", אמר ל-ynet מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי ווסרמן. "יהיה לנו קשה מאוד לבחור מתוכן את עשר הגננות שימשיכו אל הגמר", הוסיף. בטקס בפתיחת היום הודיעה עורכת 'הד הגן' (רבעון הגננות), הגב' אילנה מלכי כי "מספר ההמלצות שזרמו אלינו ממש עד לרגע האחרון הפתיעה אפילו אותנו, במיוחד בהתחשב בכך שזוהי השנה הראשונה שבה נערכת התחרות".

 

"אני גאה מאוד שבכלל שהגעתי למעמד הזה", אמרה אחת הגננות בתהליכי המיון. "העובדה שהורים שילדיהם כבר עזבו את הגן מביעים את הערכתם על ידי הצבעה למעני, אינה מובנת עבורי מאליה", הסבירה. "סוף סוף נותנים גם במה לגננות", אמרה משתתפת אחרת. "אני חושבת שזה נותן הרבה עדנה לתפקיד. גם קולגות שלי חשות שיש יותר הערכה כלפי המקצוע והעבודה הקשה והמאוד מחייבת שגננות עושות יום יום, לאורך שנים, בישראל".

 

מתוך חמישים המועמדות הסופיות יבחרו עשר גננות אשר ימשיכו אל הגמר שיתקיים בעוד ימים אחדים, ב-13 ליולי. בשלב הגמר יבחרו המועמדות הזוכות על ידי וועדה שתורכב מנציגי ציבור ואקדמיה. טקס ההכרזה על הזוכות המאושרות יתקיים בחמישי בספטמבר ויבטיח לזוכות גם פרסים יוקרתיים, מלבד כמובן, מעמד מכובד.

 

"יש לזכור כי הגננת היא הראשונה שמקבלת לידיה את הילד לאחר שגדל רק עם הוריו, היא הדמות הזרה הראשונה אותה הוא מכיר ולכן מוטלת על כתפיה אחריות מאוד גדולה", סיכמה פוקמונסקי.

 לפרטים על 50 המועמדות הסופיות באתר YNET לחצו כאן

 

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
24/09/2020
אנחנו מודעים לקשיים ולסכנות ההידבקות ומציפים אותם ...
8
23/09/2020
אני שמחה לבשר לכם כי הגדלנו את תקציב המלגות ואת ...
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד