מורי המועצה האזורית ברנר קיבלו מחשבים ניידים במסגרת תוכנית "מחשב נייד לכל מורה"
מורי המועצה האזורית ברנר קיבלו מחשבים ניידים במסגרת תוכנית "מחשב נייד לכל מורה"
9/06/2010

 

המועצה האזורית ברנר, בשיתוף קרן אתנה, הסתדרות המורים ומשרד החינוך, חילקה ביום רביעי 9.6.10 מחשבים ניידים למורי  בית הספר היסודי במועצה  האזורית ברנר. המועצה האזורית ברנר היא הרשות ה – 18  המצטרפת לתוכנית "מחשב נייד לכל מורה" של קרן אתנה והרשות ה-4 במחוז מרכז בתוכנית.

 

מורי ביה"ס היסודי "בית אור" במושב קדרון המשתתפים בתוכנית במועצה, קיבלו מחשבים ניידים של טושיבה וכן קורסי העשרה בתחום האוריינות הדיגיטלית, והצטרפו לכ-3100 מורים נוספים ב-17 ערים ורשויות מקומיות, המשתתפים בתוכנית "מחשב נייד לכל מורה" בשנתיים האחרונות.

 

בטקס שהתקיים בנוכחות ראש המועצה מיקי עופר, השתתפו , יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים,  אורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה ויקי עוזיאל, מפקחת כוללת, נציגת מנהלת מחוז מרכז במשרד החינוך , רוני דיין, מנהל גף יישומי מחשב במשרד החינוך גבי שמעון, יו"ר סניף הסתדרות המורים רחובות.

 

בשנתיים האחרונות, חילקה קרן אתנה בשיתוף עם הסתדרות המורים ומשרד החינוך, אלפי מחשבים ניידים וקורסי הדרכה למורים מירושלים, באר שבע, ערד, ירוחם, שדרות, דימונה, אשדוד , אשקלון, המועצה האזורית באר טוביה, רמלה, לוד, אורנית, טירת הכרמל, נשר, המועצה האזורית מעלה יוסף, קצרין , והמועצה האזורית מטה אשר.

ערים ומועצות אזוריות נוספות מתוכננות להצטרף לתוכנית ביניהן: שוהם, רעננה, טבריה, קדומים, מ.א. בקעת הירדן, עפולה ומ.א. חוף אשקלון. 60 ערים ומועצות אזוריות נוספות ממתינות לתרומות כדי להכניס את התכנית לבתי הספר שלהם ולהעצים את המורים

  

"מחשב נייד לכל מורה" היא תוכנית מיוחדת להעצמת מורי ישראל, פרי יוזמתה של קרן אתנה, בהובלת אורי בן-ארי, ובשותפות  הסתדרות המורים ומשרד החינוך. במסגרת התוכנית, מחלקות קרן אתנה והסתדרות המורים מחשבים ניידים למורים בבתי ספר יסודיים, לצד קורסי הדרכה בהיקף של 120 שעות, הכוללים ידע בסיסי בהפעלת המחשב וכן הדרכה בנושאי מיומנויות דיגיטליות, ע"י מדריכי משרד החינוך, שילוב מחשב בהוראה פרונטלית, שימוש במידע נגיש באינטרנט ועוד. מבדיקת נתוני שביעות רצון המורים המשתתפים בפרויקט, עולה כי חלה עלייה משמעותית ברמת הקשב בכיתות ובהעשרת המורים במקורות מידע חדשים בסביבה מתוקשבת וביכולת הקנייתם לתלמידים.

 

מיקי עופר, ראש המועצה האזורית ברנר, במ.א. ברנר המעמידה את החינוך בראש סדר העדיפויות הוחלט להצטרף לתוכנית "מחשב לכל מורה" מיד כשזאת הוצעה למרות שאין לנו תומכים וכל העלות מוטלת על תקציב המועצה.

החלטנו לתמוך בתוכנית מאחר וזיהינו את החשיבות שלה בתחום שיפור מיומנויות המורים בעבודה בסביבה מתוקשבת , ביכולת להנות ממקורות מידע חדשים , בסיכוי להעלות את רמת ההוראה ולהקנות ידע נוסף לתלמידים. כמו –כן , קיים הרצון להעלות את קרנם של המורים בקהילה, לתרום לגאוות היחידה ולשדר להם את החשיבות שאנו מייחסים לפועלם.

אני רוצה לציין במיוחד את הערכתי הרבה לשיתוף הפעולה שנוצר בין קרן אתנה , משרד החינוך, הסתדרות המורים והרשות המקומית שבלעדיו לא ניתן היה לקיים את היוזמה הברוכה.

  

אורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה, הוסיף, כי "אני מברך את המועצה האזורית ברנר ואת מר מיקי עופר העומד בראשה, על הצטרפותם לתוכנית "מחשב נייד לכל מורה". אין לי ספק, כי ההשקעה במערכת החינוך, בכלל, ובמורים בפרט, תניב את פירותיה ותעצים את המורים ואת התלמידים בתוכנית". בן-ארי הוסיף, כי "אני תקווה כי בתוך 3 שנים, לכל מורה בישראל יהיה מחשב נייד בשילוב קורסים מקצועיים, אשר יכשירו ויעצימו אותו מבחינה מקצועית וגם במערכת יחסיו אל מול הסביבה הדיגיטלית.

 

יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים, "גם בעידן המחשבים וגם ששפת המחשבים משתלטת עלינו , בסופו של דבר המטרה שלנו היא לא מכונה ולא רובוט ולא צ'יפים ולא סטארט- אפ. במרכז המטרה שלנו ניצב אדם. המחשב אולי מתפתח במהירות עצומה , אבל האדם הוא המפתח, ובמעשינו היום אנו פועלים כדי לשדרג את החיבור ביניהם".

 

עפ"י תוכניתה של קרן אתנה, עד סוף 2012, יחולקו 60,000 מחשבים ניידים למורים בישראל. התוכנית נתמכת פועלת בשותפות עם משרד החינוך, הסתדרות המורים, קרנות ועמותות, כדוגמת קרן ירוחם, קרן מיראז', קרן אנג'ל, האחים עופר, מגבית בריטניה, מגבית קנדה, ארגון מתן, הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון, ג'רי שוורץ והת'ר רייזמן, מועדון נאמני רוטרי בלוד ותורמים נוספים. בנוסף לתמיכת המגזר העסקי: טושיבה, באג , מפעיל, אינטל, מיקרוסופט, סימנטק, טלדור, טק דטה, אנשים ומחשבים, רדיקס ופוג'יטסו.

 

                       לתמונות מטקס חלוקת המחשבים הניידים לחצן כאן

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
24/09/2020
אנחנו מודעים לקשיים ולסכנות ההידבקות ומציפים אותם ...
8
23/09/2020
אני שמחה לבשר לכם כי הגדלנו את תקציב המלגות ואת ...
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד