מורי המועצה האזורית באר טוביה קיבלו מחשבים ניידים
מורי המועצה האזורית באר טוביה קיבלו מחשבים ניידים
10/02/2010
הגדל

מורי המועצה האזורית באר טוביה קיבלו מחשבים ניידים
 
במסגרת פרויקט "מחשב נייד לכל מורה"

של המועצה האזורית באר-טוביה, קרן אתנה, הסתדרות המורים ומשרד החינוך

 

המועצה האזורית באר-טוביה, בשיתוף קרן אתנה, הסתדרות המורים ומשרד החינוך, חילקה מחשבים ניידים למורי בתי הספר היסודיים במועצה האזורית באר טוביה. באר טוביה היא הרשות המקומית ה- 16 המצטרפת לפרויקט "מחשב נייד לכל מורה" של קרן אתנה והרשות ה - 8 במחוז הדרום בפרויקט.

 

מורי המועצה האזורית באר טוביה מבתי הספר היסודיים "רגבים", "יד חזון", "מבואות" ו"נופים", המשתתפים בפרויקט במועצה, קיבלו ביום ב' מחשבים ניידים של טושיבה וכן קורסי העשרה בתחום האוריינות הדיגיטלית, והצטרפו לכ-3000 מורים נוספים ב-15 ערים ורשויות מקומיות, המשתתפים בפרויקט "מחשב נייד לכל מורה" בשנתיים האחרונות.

 

בטקס שהתקיים בנוכחות ראש המועצה דרור שור, השתתפו אורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה, יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים, עמירה חיים, מנהלת מחוז דרום במשרד החינוך ומאיר סבג, מחמ"ד מחוז דרום.

 

תמונה קבוצתית של שותפי פרויקט "מחשב נייד לכל מורה" במועצה האזורית באר טוביה

צילום: אדי ישראלי

בשנתיים האחרונות, חילקה קרן אתנה יחד עם הסתדרות המורים ומשרד החינוך, אלפי מחשבים ניידים וקורסי הדרכה למורים מירושלים, באר שבע, ערד, ירוחם, שדרות, דימונה, המועצה האזורית מעלה יוסף, טירת הכרמל, נשר, אשדוד, רמלה, קצרין, לוד, המועצה האזורית מטה אשר ואשקלון.

 

"מחשב נייד לכל מורה" היא תוכנית מיוחדת להעצמת מורי ישראל, פרי יוזמתה של קרן אתנה, בהובלת אורי בן-ארי, ובשותפות  הסתדרות המורים ומשרד החינוך. במסגרת התוכנית, מחלקות קרן אתנה והסתדרות המורים מחשבים ניידים למורים בבתי ספר יסודיים, לצד קורסי הדרכה בהיקף של 120 שעות, הכוללים ידע בסיסי בהפעלת המחשב וכן הדרכה בנושאי מיומנויות דיגיטליות, ע"י מדריכי משרד החינוך, שילוב מחשב בהוראה פרונטאלית, שימוש במידע נגיש באינטרנט ועוד. מבדיקת נתוני שביעות רצון המורים המשתתפים בפרויקט, עולה כי חלה עלייה משמעותית ברמת הקשב בכיתות ובהעשרת המורים במקורות מידע חדשים בסביבה מתוקשבת וביכולת הקנייתם לתלמידים.

 

 

מורות במועצה האזורית באר טוביה עם מחשב נייד

צילום: אדי ישראלי

יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים, ציין כי "לא בכדי נבחרו המורים לשמש חוד החנית במבצע ארצי רחב היקף. הסתדרות המורים לקחה על עצמה ליצור שוויון הזדמנויות לכל ילד ולכל מורה. שפת העתיד טמונה בטכנולוגיות המתפתחות. המחשב הנייד הוא כלי עזר חיוני והוא הופך את המורה למקצועי יותר, מעודכן יותר, מחובר ומוערך יותר".

 

ראש מועצת באר טוביה, דרור שור, אמר כי "המועצה האזורית באר-טוביה דוגלת במצוינות בחינוך, בקידום מעמד המורה ובטיפוח סביבת לימודים מעשירה. לפיכך, יזמה המועצה  מתקציבה הצטרפות לתוכנית "מחשב לכל מורה", כחלק מתוכניתה לקדם את החינוך במועצה, ולהתאים את החינוך לעידן הדיגיטלי. במסגרת תוכנית זו רכשנו מחשבים לכל מורי בתי הספר היסודיים, רכשנו לוחות אינטראקטיביים לבתי הספר והוספנו תשתיות מחשוב בכל מוסדות החינוך. אנו מקדמים יחד עם משרד החינוך השתלמויות למורים בנושא משימות מתוקשבות  ומובילים שינוי בכל דרכי ההוראה למידה. אני מאמין, כי איכות החינוך תלויה במידה רבה במורה, ולכן, ההשקעה במורה היא השקעה בתלמיד. בשל חשיבות הנושא, החלטתי לממן את רכישת המחשבים מתקציב המועצה, ללא השתתפות תורמים. המועצה שוקדת בימים אלה על הרחבת התוכנית גם למורי התיכון של המועצה האזורית באר-טוביה, וכבר מציידת אותם בלוחות אינטראקטיביים".

מנהלת מחלקת החינוך, רות קרטר, הוסיפה, כי "מטרת הפרויקט, היא לספק למורים את הכלים הנחוצים לביצוע עבודתם, וכי ראש המועצה שם את החינוך בראש סדר העדיפויות, ובלעדיו תוכנית זו לא הייתה יכולה לצאת לפועל".

 

אורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה, הוסיף, כי "אני מברך את מועצת באר טוביה ואת מר דרור שור העומד בראשה, על הצטרפותם לפרויקט "מחשב נייד לכל מורה". אין לי ספק, כי ההשקעה במערכת החינוך, בכלל, ובמורים בפרט, תניב את פירותיה ותעצים את המורים ואת התלמידים בפרויקט". בן-ארי הוסיף, כי "אני תקווה כי בתוך 3 שנים, לכל מורה בישראל יהיה מחשב נייד בשילוב קורסים מקצועיים, אשר יכשירו ויעצימו אותו מבחינה מקצועית וגם במערכת יחסיו אל מול הסביבה הדיגיטלית.

 

שרה שגיב, מנהלת בי"ס "נופים" חותמת על האמנה הבית ספרית לשילוב התקשוב בהוראה

צילום: אדי ישראלי

 

עפ"י תוכניתה של קרן אתנה, עד סוף 2012, יחולקו 60,000 מחשבים ניידים למורים בישראל. התוכנית נתמכת ע"י משרד החינוך, הסתדרות המורים, קרנות ועמותות, כדוגמת קרן ירוחם, קרן מיראז', קרן אנג'ל, האחים עופר, מגבית בריטניה, מגבית קנדה, ארגון מתן, הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון, ג'רי שוורץ והת'ר רייזמן, מועדון נאמני רוטרי בלוד ותורמים נוספים. בנוסף לתמיכת המגזר העסקי: טושיבה, באג , מפעיל, אינטל, מיקרוסופט, סימנטק, טלדור, טק דטה, אנשים ומחשבים, רדיקס ופוג'יטסו.

 

למידע נוסף על השתלבות בפרויקט לחצו כאן.

 

 

 

 

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
29/09/2020
זכאי להגיש תביעה לביטוח לאומי לדמי פגיעה בגין ...
8
29/09/2020
אנו מבקשים להדגיש כי עבודה בקייטנות במהלך חופשת ...
8
24/09/2020
אנחנו מודעים לקשיים ולסכנות ההידבקות ומציפים אותם ...
8
23/09/2020
אני שמחה לבשר לכם כי הגדלנו את תקציב המלגות ואת ...
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד