הישג ייחודי להסתדרות המורים ותקדים בזכויות הפנסיה של עובדי הציבור:
הישג ייחודי להסתדרות המורים ותקדים בזכויות הפנסיה של עובדי הציבור:
3/01/2010

רק הסתדרות המורים הגדילה משמעותית
את הפרשת 
 המעסיק
עבור הפנסיה של המורים עובדי המדינה
 

 

לאחר מו"מ ממושך, מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן, מנכ"ל משרד החינוך מר שמעון שושני ונציגי הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר חתמו על הסכם קיבוצי המשפר משמעותית את זכויותיהם הפנסיוניות הייחודיות וזכויות הפרישה של עובדי ההוראה שהינם עובדי מדינה .  

הישגי ההסכם החדש: 

·       עובדי הוראה שאינם מבוטחים בפנסיה תקציבית, יפריש עבורם המעסיק למפרע מ-1.1.09 ועד לפרישתם על כל רכיבי השכר, למעט החזר הוצאות 13.724% מהשכר הפנסיוני במקום 12% כיום, (בשונה מכלל עובדי הצבור) . 

·         הפרשת העובד תישאר בעינה 5%, מהשכר וזאת החל מ-1.1.2009. 

·     בעת הפרישה עובד ההוראה יהיה זכאי לזכויות פנסיה המבוססות על ההפרשה הגבוהה ובנוסף לזכויות הפנסיה גם  למענק פרישה בגובה של 28% מפיצויי הפיטורים.  

·     עובדי הוראה המבוטחים בפנסיה תקציבית - ימשיכו להיות מבוטחים בפנסיה תקציבית על כל רכיבי השכר הפנסיוניים. הפרשות המעסיק על הרכיבים הלא פנסיונים, למעט החזר הוצאות, יגדלו מ- 5% ל- 13.5%, בתחולה מיום ה-1.1.2009, ללא שינוי בהפרשות העובד. 

 

רקע: בשנת 2002 הסתדרות המורים התנגדה למהלך של הסתדרות הכללית החדשה והמדינה למעבר של עובדי הציבור מפנסיה תקציבית לפנסיה צוברת. לאחר שהמהלך עוגן בחקיקה, עתרה הסתדרות המורים לבג"ץ בטענה שהסתדרות המורים הנה הארגון היציג הגדול ביותר של עובדי המדינה. בעקבות העתירה לעליון, החל מו"מ קבוצי בין נציגי האוצר להסתדרות המורים כארגון היציג של עובדי ההוראה בשירות המדינה. לפני מספר ימים נחתם הסכם קיבוצי יחודי למורים בנושא המהווה תקדים להבטחת זכויות הפנסיה של עובדי הציבור. 

 

אחוזי ההפרשות של המעסיק (המדינה) שהוקנו לעובדי ההוראה הינם ללא תקדים לעומת עובדים אחרים במגזר הציבורי והדבר התאפשר על רקע העובדה שרכיבי השכר הלא פנסיוניים של עובדי ההוראה הינם מצומצמים ורוב רכיבי שכרם הינם פנסיוניים. 

 

יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים בישראל ציין כי: " ההסכם הקיבוצי שנחתם בשבוע שעבר הנו שלב נוסף לשיפור מעמדו של עובד ההוראה במערכת החינוך הישראלית. אין ספק שחתימת הסכם הרפורמה "אופק חדש" הובילה את קובעי הדעה במשרדי הממשלה השונים להתנהל מולנו ללא משוא פנים ובמטרה לשפר מעמד המורים בישראל. לפיכך הוסכם כי ההפרשות לפנסיה לעובדי הוראה ותיקים וחדשים יוגדלו משמעותית ע"י המעסיק." 

 

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
16/09/2019
8
16/09/2019
בנוגע לסייעת השנייה בגני הילדים
8
16/09/2019
מתופעה לפיה גננות חוות אלימות מתלמידים
8
30/08/2019
על פי ההסכם בין הסתדרות המורים למשרד האוצר יופחת ...
8
29/08/2019
תודה לאלפים שהגיעו מכל רחבי הארץ. תודה לאלפים ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד