ביקור שרת החינוך פרופ' יולי תמיר ומזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן
ביקור שרת החינוך פרופ' יולי תמיר ומזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן
30/03/2008

 

ביקור שרת החינוך פרופ' יולי תמיר ומזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן,

בבתי הספר "בן צבי" ו"בר אילן" ברמלה כחלק מכניסתם לרפורמה 'אופק חדש'

 

פרופ' תמיר: "תודה למחוז המרכז ולד"ר סולי נתן העומדת בראשו על ההטמעה של הרפורמה בבתי הספר והמחויבות יוצאת הדופן לנושא. הרפורמה יצרה תשתית לעבודה חינוכית אחרת, ההתמדה תאפשר בהמשך הדרך לטפל בבעיות התלמיד, כאשר ההזדקקות שלו אלינו בעתיד תלך ותפחת וכך לא ייוותר אף ילד מאחור

 

ביום ראשון, כ"ג אדר ב' תשס"ח, 30 במרץ 2008 ביקרה שרת החינוך פרופ' יולי תמיר ומזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן, בבתי הספר "בן צבי" ו"בר אילן" ברמלה על מנת לבחון את תוכניות העבודה והפעילויות של בתי הספר בנושא הרפורמה בחינוך "אופק חדש".

 

בביקור השתתפו גב' לילי הורוביץ מפקחת מתאמת חינוך יסודי ורפרנטית לנושא הרפורמה במחוז המרכז, ראש העיר רמלה מר יואל לביא ומפקחי העיר.

 

בבית הספר "בן צבי" הוצגו דרכי העבודה הפרטנית עם התלמידים ויוזמה ייחודית של המורה לחינוך גופני העוסקת בשמירה על משקל תקין ובתזונה נכונה – התלמידים לומדים כיצד לשמור על משקל תקין תוך אכילה ותזונה נכונה, כאשר לכל תלמיד תיק מעקב ונעשית עימו עבודה פרטנית.

 

בבית הספר "בר אילן" הוצגו הדגשים החינוכיים של בית הספר – טיפוח אקלים מיטבי וקידום ארבעת מקצועות הליבה: אנגלית, מתמטיקה, שפה ומדעים.

עוד הוצגו תוכניות בנושא "60 שנה למדינת ישראל" ו"שנת שמיטה" ודרכי הטיפול בפרט על פי צרכיו המיוחדים.

   

שרת החינוך, פרופ' יולי תמיר שיבחה את ראש העיר והדגישה שהשיפור בעיר מדהים "התנאים ההתחלתיים בעיר לא היו פשוטים, נעשה פה מהלך משמעותי שבא לידי ביטוי במערכת החינוך. אין תוכנית שהמשרד מפעיל ושאינה מושקעת כאן. קיימת כאן ראייה כוללת של העשייה  מהמנהל ועד התלמיד, תוך הפיכת בית הספר למוקד המסייע לתלמיד.

אני מודה לעמיתיי בנושא הרפורמה אופק חדש. תודה למחוז המרכז ולד"ר סולי נתן העומדת בראשו על ההטמעה של הרפורמה והמחויבות יוצאת הדופן לנושא. בסוף הרפורמה תלויה במנהלים – מנהל שיודע להשתמש נכון במשאבי הזמן יוכל לקלוע בעזרת הרפורמה בדיוק לנקודות הנכונות. הרפורמה יצרה תשתית לעבודה חינוכית אחרת, ההתמדה תאפשר בהמשך הדרך לטפל בבעיות התלמיד, כאשר ההזדקקות שלו אלינו בעתיד תלך ותפחת, וכך לא ייוותר אף ילד מאחור".

 

מר יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים ציין "הפרויקט הזה ישנה את מערכת החינוך ואת החברה כולה. במהלך השנים מערכת החינוך קיבלה מעט מדי. בתחום החינוך אנו צריכים להיות מובילים, לחבור לשרת החינוך בנושא הרפורמה שמאוד מקיפה ומאלצת אותנו לשנות קונספציה וכן הובלת המורים מעבר לשגרה. אני רוצה שנלך לרפורמה על מנת להצליח".

 

גב' לילי הורוביץ, מפקחת מתאמת חינוך יסודי ורפרנטית לנושא הרפורמה במחוז מרכז הודתה לשרת החינוך על ביקורה בבתי ספר במחוז וציינה "לרפורמה יש השפעה בשטח בתחום החינוכי, הרשות המקומית והעומד בראשה הם חוד החנית שלנו. בעיר רמלה יש עשרה בתי ספר שנכנסו לרפורמה, והעיר מובילה בתחום זה במחוז. במהלך הביקור ראינו את העבודה הפרטנית בבתי הספר עם התלמידים, ובכך אתם מהווים דוגמא וסמל לעשייה נכונה של "אופק חדש". ד"ר סולי נתן מנהלת המחוז וצוות המחוז משקיעים בדור המנהיגים – קרי המנהלים, אשר יהיו המנהיגים שלנו ובעתיד יקדמו את הרפורמה ויאמצו מנהלים חדשים. מנהלת המחוז ד"ר סולי נתן , מקווה כי בשנה הבאה כל בתי הספר ברמלה ייכנסו לרפורמה".

 

מר יואל לביא, ראש העיר רמלה ברך את שרת החינוך ואנשי המחוז על ביקורם בעיר וציין "המוטיבציה שלנו היא זו שתשפיע על מערכת החינוך, בלי חינוך לא תהיה לנו יכולת טכנולוגית.

הרפורמה והעבודה הפרטנית עם התלמידים מהווים קרש קפיצה לשדרוג מערכת החינוך".

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
8
15/10/2020
קבינט הקורונה קיבל היום החלטה להחזיר את גני הילדים ...
8
14/10/2020
מענה טלפוני 03-6922922 בשעות 15:00-08:00
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד