נחתם הסכם פנסיה חדש לעובדי ההוראה

נחתם הסכם פנסיה חדש לעובדי ההוראה

24/12/2013

הסתדרות המורים חתמה עם משרד האוצר  

על הסכם פנסיה חדש לעובדי ההוראה 

 

הסתדרות המורים חתמה עם משרד האוצר על הסכם פנסיה חדש, לעובדי הוראה המבוטחים בפנסיה תקציבית, שיביא להגדלת השכר הקובע לגימלה בהתאם לחוק הגמלאות. ההסכם, הינו תוצאה של משא ומתן ארוך ואינטנסיבי בין מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן וצוות המו"מ של הסתדרות המורים לבין הממונה על השכר באוצר, עו"ד קובי אמסלם ונציגי הממונה על השכר.   

 

הסכם הפנסיה שנחתם מתייחס לעובדי הוראה שפרשו או יפרשו מעבודתם במסגרת "אופק חדש". הפורשים יקבלו בעקבות ההסכם גימלה גדולה יותר  שתחושב לפי ממוצע משוקלל של 2 תקופות ההעסקה – תקופת העסקה לפני כניסת עובד ההוראה לאופק חדש ותקופת העסקה באופק חדש זאת  תוך שמירה על העיקרון הקבוע בחוק הגמלאות לפיו הגימלה מחושבת לפי השכר האחרון לכל תקופה.  

 

מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן: "הסכם הפנסיה החדש הוא בשורה לכל עובדי ההוראה. מדובר בהסכם חשוב שמבטיח גימלת פנסיה משופרת לכל עובדי ההוראה שפורשים במסגרת רפורמת אופק חדש. הסתדרות המורים עושה לילות כימים על מנת להבטיח את תנאי ההעסקה, השכר והפרישה של כל עובדי ההוראה במדינת ישראל והסכם זה מצטרף לעשייה מרובה זו".

 

להלן עיקרי ההסכם:

  

  • חישוב השכר הקובע לפי ממוצע משוקלל של 2 תקופות ההעסקה- השכר הקובע יחושב לפי 2 תקופות ההעסקה, תוך התייחסות לקידום בדרגות שכר בתקופת העסקה באופק חדש, שינוי בדרגת השכלה ולתוספות המשולמות בגין גמולי התפקיד האחרון אותו מילא עובד ההוראה ביום הפרישה. כל  הפרמטרים ובכלל זה וותק בהוראה עד ליום הפרישה והוותק הצבאי יחושבו לעובד ההוראה הן לשכר הקובע לתקופה שלפני אופק חדש והן לשכר הקובע ( השכר האחרון) בתקופת אופק חדש.

 

  • בנוסף לשכר הקובע עובדי ההוראה יהיו זכאים לתוספת שחיקה והגדלת גמולי ההשתלמות: 
  1. תוספת שחיקה- השכר הקובע לתקופה הראשונה (לפני לאופק חדש) יעודכן בתוספת שחיקה בשיעור של 2.1% או 3.4%. השיעור יקבע בהתאם למועד המעבר לאופק חדש.  
  2. תוספת בגין קידום בדרגות- השכר הקובע לתקופה הראשונה (השכר לפני אופק חדש) יעודכן ב-2 או 3 גמולים על כל קידום בדרגה שנעשה במסגרת אופק חדש בהתאם למועד המעבר לאופק חדש. 

 

ההסכם חל על עובדי ההוראה שפרשו החל מחודש ספטמבר 2008. הסכם זה מצטרף להסכם השכר עליו חתמה ההסתדרות בחודש אוגוסט האחרון שהביא לשיפור בתנאי השכר וההעסקה של כל עובדי ההוראה המועסקים ע"י המדינה.  

ההסכם נמצא ביישום במינהל הגמלאות במשרד האוצר וסוכם שתוך זמן קצר תבוצע התחשבנות אישית עם כל עובדי ההוראה שפרשו מעבודתם במסגרת אופק חדש מ-2008 ועד היום . 

  לצפייה בהסכם המלא לחצו כאן
חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
24/09/2020
אנחנו מודעים לקשיים ולסכנות ההידבקות ומציפים אותם ...
8
23/09/2020
אני שמחה לבשר לכם כי הגדלנו את תקציב המלגות ואת ...
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד