הרגשת הגאווה במפגש עם נוער יהודי מכל קצווי תבל, כרמלה וינברגר
הרגשת הגאווה במפגש עם נוער יהודי מכל קצווי תבל, כרמלה וינברגר

 

היתה זו הפעם השניה שלי במחנה אשוויץ- בירקנאו. בחודש יולי האחרון נסעתי למסע פרטי במחנות ההשמדה בפולין. הפעם הייתי נציגה של הסתדרות המורים.  35 אנשים מכל קצות הארץ, חילונים, דתיים ונציג ערבי.  

התרגשותי הגדולה הפעם היתה ממפגש עם נערים ונערות יהודיים מכל קצוות תבל. פגשנו ב"מצעד החיים" ביום השואה נוער יהודי מפנמה, ארגנטינה, ברזיל, צרפת, שבדיה, תורכיה, קנדה, ארה"ב, אוסטרליה ועוד.

כולם היו במעילים כחולים שעליהם הכתובת "מצעד החיים - 2008". היו שהוסיפו על אחד השרוולים טלאי צהוב. הצעדה ולאחר מכן העצרת המרכזית שהנחה חיים טופול היתה מרגשת מאוד. הדלקת שש המשואות לזכר ששת מיליוני היהודים, שנערכה ע"י יהודים יקרים שעברו את השואה וסיפרו את סיפורם האישי, לא השאירו עין יבשה בקרב הנוכחים.

דברי הרמטכ"ל, כראש המטה הכללי של צבא ההגנה לישראל, הוסיפו להרגשה שעלינו ללחום ולדאוג שלעולם העם היהודי לא יעמוד שוב במצב כזה. עלינו לדאוג למדינתנו ולשמור על קיומה, כי זאת תעודת הביטוח שלנו שדבר מעין זה לא יקרה שנית.  העצרת המרכזית הסתיימה בקריאה "לא עוד".

דבר נוסף שרציתי לציין, העובדה שהנוער שהשתתף בעצרת ובמסע לפולין, המשיך אח"כ לישראל, לשבוע נוסף לחגוג את יום העצמאות ה-60 של מדינתנו היקרה..

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
8
9/09/2020
אבקשכן להקפיד בזמן מחלה להודיע למפקחת הישירה שלכן ...
8
9/09/2020
מידע וטפסים לעובדי הוראה בסיכון פורסם בפורטל
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד