הסתדרות המורים הכריזה על סכסוכי עבודה ב 14 עיריות ברחבי הארץ בנושא סייעת שנייה בגני הילדים

הסתדרות המורים הכריזה על סכסוכי עבודה ב 14 עיריות ברחבי הארץ בנושא סייעת שנייה בגני הילדים

הסתדרות המורים הכריזה על סכסוכי עבודה ב 14 עיריות ברחבי הארץ בנושא סייעת שנייה בגני הילדים: העיריות ממשיכות לפגוע קשות בתנאי העבודה של הגננות וביכולתן לספק חינוך איכותי ומשמעותי לילדים.
26/11/2019

 

הסתדרות המורים הכריזה על סכסוכי עבודה ב - 14 ערים, זאת בעקבות פגיעה בתנאי העבודה של הגננות וביכולתן לספק חינוך איכותי לילדי הערים השונות. העיריות אינן דואגות לשיבוץ סייעת שנייה בגני ילדים שבהם תלמידים בגילאי 3-4. ובכך אינן מיישמות את הרפורמה. תפקיד הסייעת השנייה הוא לסייע בגנים שבהם יש מספר רב של תלמידים שחלקם לא גמולים

 

בין היתר, העיריות לא שולחת סייעת מחליפה לסייעת שנעדרת, העיריות מוציאות סייעת מגן אחד ומעבירה אותה לגן אחר ואף לעיתים נמנעות מהצבת סייעת שנייה מלכתחילה, כך שהגן נותר לפעול בתקן חסר. מדובר בגני ילדים שבהם מתחנכים ילדים צעירים, חלקם לא גמולים הזקוקים לסיוע רב ולנוכחות של אדם מבוגר וסיוע במילוי צרכים בסיסיים.

 

הסכסוך הוכרז בעיריות:
קריית מוצקין, קריית אונו, קריית ביאליק, רעננה, תל אביב, חיפה, ערד, חולון, אילת, פתח תקווה, ראשון לציון, בת ים, רמלה, קריית אתא.
זאת לאחר פניות חוזרות ונשנות שהעיירות קיבלו בנושא, בכתב ובעל פה ולמרות שהתקן מחייב הפעלת גן בהרכב של גננת ושתי סייעות, שעבורו העיריות מקבלות תקציב ממשרד הפנים. למרות כל זאת, העיריות ממשיכות להתעלם מההנחיות ופועלות בניגוד לנהלים.

 

במידה והעיריות לא יתקנו את המצב שנוצר על ידן, הודיעו בהסתדרות המורים כי מתוכננת שביתה שעתידה להתקיים ביום שני ה-2.12.19 בכל גני העירייה שבהם עובדות גננות משרד החינוך.

 

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד מתייחסת להתנהלות הבלתי מקובלת של העיריות "לא יתכן שעברה רפורמה שבה כתוב, שבכל גן שבו יש למעלה מ-29 תלמידים הגננת תקבל סייעת נוספת ובגלל שלעיריות אין מספיק סייעות, אז היא לא מיישמת את הרפורמה. חמור מכך, העיריות מקבלות כסף מהמדינה עבור כל סייעת שנייה בגנים. לאן הולך הכסף אם כך? הגננות שלנו לא צריכות לסבול מהמצב שנוצר"

 

יושבת ראש המחלקה לגננות בהסתדרות המורים, ענת דדון אמרה כי "לא יתכן שרק שני מבוגרים ישגיחו על גן שבו יש למעלה מ-29 ילדים. מספיק שילד אחד יהיה זקוק להחלפה והמבוגר השני בגן נותר לבד לטפל בעשרות ילדים בגן. משרד החינוך לא פועל להגנת הזכויות של הגננות המועסקות אצלו. הוא אינו מתערב בנושא ומפקיר את הגננות והילדים לבד במערכה. אנחנו לא ניתן לכך יד. לא סתם נקבע בדוח טרכטנברג שהכנסת ילדים בני 3 למערכת החינוך הציבורית מחייבת תוספת של מבוגר אחראי בגן".

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
24/09/2020
אנחנו מודעים לקשיים ולסכנות ההידבקות ומציפים אותם ...
8
23/09/2020
אני שמחה לבשר לכם כי הגדלנו את תקציב המלגות ואת ...
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד