ירושלים
הסתדרות המורים בישראל

ירושלים

קוד מוסד: 1380

כתובתנו: הסתדרות המורים, רח' נרקיס 11, ירושלים 

טלפון: 02-6236066  פקס: 02-6249650 

מנהלת המרכז: דורית לב-אור 

עוזרת למנהלת: רבקה דורון  Cource-jer@morim.org.il  e-mail: 

"זיכרון בלתי נשכח"

"זיכרון בלתי נשכח"

כבר גלוי וידוע כי הגיל מכתיב את הזיכרון לטווח הקצר וגם את הזיכרון לטווח הארוך.
וכבר גלוי, ידוע ומוכח כי ניתן לאמן את המוח, כי אפשר לשפר את הזיכרון ואת החשיבה.

פסיכודרמה – לשרות כישורי חיים

פסיכודרמה – לשרות כישורי חיים

סדנה פעילה תוך העצמת כוחות אישיים וקבוצתיים ושימוש בכלי הבעה יצירתיים שונים, כשהכלי - הבעתי, יצירתי, טיפולי ולימודי - העומד במרכז הלמידה וההתנסות היא פסיכודרמה. הנכם מוזמנים להתמודד עם שאלות, מחשבות, מצבים וקונפליקטים בחיים האישיים והמקצועיים. נושאים שונים, כמו: מנהיגות, הכלה, משמעותם של דימויים, השתייכות, הקשבה, שיקוף, דמותנו בעיני זולתנו ועוד – ייטלו חלק בלמידה התיאורטית וביישום בפועל.
"השואה מזווית אחרת"

"השואה מזווית אחרת"

לקראת יום השואה שואל עצמו כל איש חינוך במה לגעת, מה ללמד, איך לטפל ברגש ובמחשבה בזיכרון הכאוב של העם היהודי. "השואה מזווית אחרת" כשמו כן הוא - מנסה להעלות היבטים חדשים, גילויים נוספים, מנסה לתת תשובות לשאלות ומחשבות נוקבות, כמו: השואה – רצח אידיאולוגי. למה דווקא יהודים? למה דווקא גרמנים? מעמד האישה עפ"י האידיאולוגיה הנאצית תפיסת המשפחה באידיאולוגיה הנאצית. מועד קבלת ההחלטה בדבר "הפתרון הסופי", הגרמנים מסריטים בגטאות - בין אליבי לבין יחצנות ועוד.
סדנת משחק – "המורה כשחקן"

סדנת משחק – "המורה כשחקן"

סדנא בדגש מעשי ותיאורטי, המיועדת לכלל ציבור הגננות והמורים, במטרה להוציא מן הכוח אל הפועל את כישוריהם הדרמתיים ולהעניק להם חוויה אישית וכלים אותם יוכלו לשלב בעולמם המקצועי. עבודה על דמות, איך מספרים סיפור, שילוב משחקי תיאטרון בכיתה ובגן ועוד. אין צורך בידע משחקי רק בהשתתפות פעילה. הקורס מאפשר בהומור ובאהבה "להיכשל ובגדול!".
"חלומות" – לשם שינוי

"חלומות" – לשם שינוי

"אין מראין לו לאדם- בחלום – אלא מהרהורי לבו" (ברכות נח, עב)
מדוע אדם חולם? מדוע חשוב לזכור את החלום? האם ניתן לפתור את החלום? האם החלום מספר לאדם אירוע/ים מעברו, או אולי מנבא בדרכו את העתיד הצפוי? בקורס נלמד תכנים עיוניים ונשלב תרגולים מעשיים כדי ללמוד את אומנות החלימה
מתקדמים באופיס + אינטרנט  במה"ד ירושלים

מתקדמים באופיס + אינטרנט במה"ד ירושלים

מכירים היטב את תוכנת האופיס? מיודדים אתה? הגיע העת ללמוד כיצד לנצל את עוצמת המחשב ביעילות מירבית ולזרז בחוכמה את עבודתכם. בקורס נטמיע קיצורים מבורכים, נקבל "טיפים" שונים בעבודה עם ה-WORD, עם מצגות, עם האקסל וכמובן עם האינטרנט.
"מניפת תרבות ואמנות" – הלומד המשכיל

"מניפת תרבות ואמנות" – הלומד המשכיל

בכל יום שני בשבוע הנכם מוזמנים להיכנס ל"סלון תרבותי" מגוון ועשיר ולהכיל סל של שפות חדשות מעולמות התרבות והאומנות. בכל מפגש תתרמו מקשת רחבה של יוצרים ויצירותיהם, מזוויות ראיה חדשות לעולמות מוכרים, כמו: מוסיקה, תיאטרון, קולנוע, מחול, ספרות, שירה, אומנות, תקשורת ועוד. כל מפגש ייפתח בפניכם חלון לעולמות חוץ ויעצים אתכם בראיה השכלתית רחבה ורבת גוונים.
ליצור בכייף במוזיאון ישראל – ירושלים

ליצור בכייף במוזיאון ישראל – ירושלים

סדנא לימודית ויצירתית, תוך שימוש בגירויים ויזואליים. העשרה במיומנויות ובטכניקות, כשהיצירה מהווה אמצעי דידקטי נוסף, אחר ומיוחד.
"גלי תקשורת חיוביים"

"גלי תקשורת חיוביים"

Neuro Linguistic Programming בקיצור בעברית: נל"פ – ניתוב לשוני פיזיולוגי.
הNLP מאפשר לאדם להגיע לגמישות התנהגותית ומחשבתית ולהסתגל ביתר קלות למצבים רגשיים. ניתן לאתר שורשם של בעיות שונות, בשילוב דמיון מודרך ניתן אף לשחזר זיכרונות,להשתחרר מפחדים, לטפל בתסמונת פוסט טראומתיות, לשנות הרגלים (כגון: אכילה כפייתית, עישון ועוד) לרפא מחלות שונות, להשתחרר מתלות וכד.'
"אני מאמין חינוכי" - חינוך בערכים

"אני מאמין חינוכי" - חינוך בערכים

מה הביא אותך להיות גננת? מה משך אותך להיות מחנך? מורה? תחושת השליחות? האהבה? הרצון לתרומה ייחודית? האמונה בעוצמתו וביופיו של החינוך? ומה משאיר אתכם בעבודה הנבחרת?
בקורס "אני מאמין חינוכי" נצא לבדוק את המתח בין המקצוע לשליחות. נכיר בערך הערכים ונבין כי אין חינוך לערכים, יש חינוך בערכים.
"מדיה דיגטאלית"

"מדיה דיגטאלית"

קורס עיצוב, בנייה וניהול אתרים הנו קורס מאתגר, אינטנסיבי ורב תחומי, המשלב בין תיאוריות עיצוביות לבין פרקטיקה יישומית בפיתוח אתר. בין הנושאים שיילמדו: עקרונות באוריינות חזותית במיקוד לדור המסכים, תפישת המרחב ברשת כסביבה לימודית, קריאה וכתיבתHTML CSS , שפות קידוד לאתרים, בסיס לבניית תבנית דינאמית והמבנה התחבירי של מערכת וורדפרס מבוסס PHP בקוד פתוח.
פינות חמד ואומנות בירושלים – מחזור סתיו / מחזור אביב

פינות חמד ואומנות בירושלים – מחזור סתיו / מחזור אביב

קורס המשלב שתי מתודות, כשהרגלים צועדות והעיניים פקוחות: מתן הסברים עיוניים וסיורים לימודיים להכרת שכונות ו/או אתרים בירושלים תוך התייחסות להיסטוריה, לארכיאולוגיה, לארכיטקטורה לאומנות חוצות ולפולקלור.
יישומי ה-OFFICE + מבוא לאינטרנט במרכז פסג"ה - מה"ד ירושלים

יישומי ה-OFFICE + מבוא לאינטרנט במרכז פסג"ה - מה"ד ירושלים

הגיעה השעה להתיידד עם המחשב - מראשית הדרך - בלי חשש ובקצב מאפשר ותומך. הלומדים יירכשו את כל יישומי האופיס, יגלשו באינטרנט, יפתחו דוא"ל ואף יכינו מצגות משולבות תמונות.
"דימיון פורץ דרך" – גשר לרגש

"דימיון פורץ דרך" – גשר לרגש

דימיון מודרך לפי "שיטת קולט" הוא כלי רב עוצמה המאפשר התפתחות, ריפוי וצמיחה. ההתבוננות בדימויים, בסמלים, בצבעים ובכיוונים העולים בהדמיה, מאפשרים לראות את החבוי בלא מודע. הבנת השפה של הלא מודע מאפשרת לתקשר ולהבין מסרים המשפיעים על ההוויה היום יומית שלנו במישור הפיזי, הרגשי, והנפשי. בשיטתה פורצת הדרך של קולט מגייס האדם את כוח הריפוי הטבעי של גופו.
"פסיכולוגיה בראי היהדות"

"פסיכולוגיה בראי היהדות"

להיות יהודי דתי אין פירושו בהכרח לקיים את כל תרי"ג המצוות, אלא לדרוש את האלוהים בבחינת "בכל דרכיך דעהו". להכיר שיש לו לאדם סמכות מעליו. ללמוד מהתנ"ך, מהמשנה, מהתלמודים ומחכמי ישראל לדורותיהם מהי דעת אלוהים. כל מפגש יכלול חלק לימודי עיוני - חלק שיביא מקורות התומכים בגישה המוצגת, וחלק התנסותי-סדנאי עבודה בקבוצות קטנות עם שאלונים מובנים, דרכם יוכלו המשתתפים בקורס לתרגל את הגישה ולחלוק בתובנות
"אתגר גיל ההתבגרות"- חינוך מיני

"אתגר גיל ההתבגרות"- חינוך מיני

גיל ההתבגרות מעמיד מצבים, קשיים ואתגרים המצריכים ידע רחב, מחשבה עמוקה, מודעות והבנה הן בקרב המתבגרים וחבריהם והן בקרב המבוגרים המקיפים אותם (הורים, המשפחה המורחבת המסגרות החינוכיות). המעבר מגיל הילדות לגיל ההתבגרות מכתיב שינויים פיזיים ושינויים נפשיים, המציבים אתגרים להתמודדות, צורך להבנת המשמעויות, הכרת דפוסי ההתנהגות, הכרת הערכים, הנורמות והאתיקה ותפקידם בהתפתחות האישית של המתבגר.
בובנאות – ביצירה ובסיפור

בובנאות – ביצירה ובסיפור

הנכם מוזמנים ללמוד וביצירתיות להכין בובות שונות ומגוונות שאתן ובאמצעותן לספר סיפור. במהלך הקורס נלמד את שפת אומנות תיאטרון הבובות, נגלה את הבובה כדמות חיה בידיו של מפעילה ונתאים חומר ספרותי לעבודה עם בובות.
"שקל ושיקול דעת" –חינוך לערך הכסף

"שקל ושיקול דעת" –חינוך לערך הכסף

פיתויי עידן השפע, תרבות הצריכה המודרנית, אשראי זמין – מחייבים כל אחד מאתנו ללמוד כיצד לנהל את כספו באחריות ובשיקול דעת. בהנחיה בגובה העיניים, באינטראקציה עם הלומדים, עם הומור, עם דוגמאות מהחיים תוך שימוש בסרטוני וידיאו קצרים וממחישים - נצא עם "שקל ושיקול דעת" לחנך את ילדינו ואת עצמנו לערכו של הכסף.
גרפיקה ממוחשבת באמצעות תוכנת אילוסטראטור

גרפיקה ממוחשבת באמצעות תוכנת אילוסטראטור

גרפיקה ממוחשבת - תוכנת PHOTO SHOP וצילום דיגיטאלי

גרפיקה ממוחשבת - תוכנת PHOTO SHOP וצילום דיגיטאלי

  1. לעמוד הבא

חדשות

8
8/04/2014
פעילות ארגון הגימלאים למען הגימלאים
8
1/04/2014
בכל הצמתים בהם אתם נמצאים, אתם משכילים לשלב תמיד ...
8
1/04/2014
מפתח לפעילויות הקרן לקידום מקצועי
8
30/03/2014
מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, התייחס ...
8
30/03/2014
עובדי הוראה, אשר היו אמורים לעבוד ביום ו', 28.2.14 ...
עבור לתוכן העמוד